Przed kilkoma godzinami zakończyła się XXXIX Trzebiatowska Dziesiątka. Na starcie biegu o dystansie 10km stanęło 121 zawodników i zawodniczek z różnych części Polski, choć oczywiście 2 kwietnia 2018 roku na starcie pojawiło się także wielu sympatyków biegania z Gryfic, Trzebiatowa i innych miejscowości powiatu gryfickiego.

Pierwsze miejsce w kategorii OPEN zdobył Michał Hulewicz z Gorzowa Wielkopolskiego, który na mecie zameldował się po zaledwie 32 minutach i 52 sekundach.

Drugie miejsce zajął Łukasz Wirkus z Lipnicy, który konkursowy dystans przebiegł w czasie 33:41.

Podium uzupełnił Przemek Szpeciński z Rymania, który osiągnął wynik 34:29. Co ciekawe, ten sam zawodnik również stanął na najniższym stopniu podium podczas II Gryf Arena Run.

Poniżej pierwsza 30stka trzebiatowskiego biegu:

trzebiatowska dziesiątka, 30 najlepszych zawodników biegu, trzebiatów 2018
Pierwsza trzydziestka 39. Trzebiatowskiej Dziesiątki. (kliknij by powiększyć)

Tradycyjnie przyznano również nagrody w kategorii kobiet i mężczyzn, zarówno Open, jak i w poszczególnych przedziałach wiekowych. W głównej kategorii wśród pań najlepsza okazała się Antonina Wirkus ze Szczecinka, która na mecie okazała się lepsza od Magdaleny Witkiewicz z Białogardu i Klaudii Nowak z Goleniowa. Wśród panów pierwszą trójkę stanowili zawodnicy, którzy stanęli na podium w klasyfikacji generalnej.

39. Trzebiatowska Dziesiąka - najlepsze kobiety i mężczyźni
Top 5 najlepszych kobiet i mężczyzn podczas XXXIX Trzebiatowskiej Dziesiątki. (kliknij by powiększyć)

Ciekawostką jest nagroda dla osoby sklasyfikowanej na 39 miejscu, czyli zgodnym z aktualną edycją zawodów. Takie miejsce zajął Adrian Zawadzki z Trzebiatowa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu, którego ukończenie samo w sobie wymaga solidnej kondycji, nie mówiąc już o pokonaniu dystansu w okolicach 33 minut.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie firmy Sport-Time.