Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach przejęli 17 400 papierosów oraz ponad 240 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. Uszczuplenie skarbu państwa sięgać może kwoty nawet 225 tys. złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letnią mieszkankę powiatu gryfickiego i 54-letniego mieszkańca województwa lubuskiego.

Na początku czerwca br. Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że na terenie jednego z mieszkań w Gminie Gryfice znajdują się znaczne ilości papierosów i tytoniu bez akcyzy.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą w wyniku prowadzonych czynności zabezpieczyli 17 400 sztuk papierosów oraz 240 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby tj. 35-letnia mieszkanka powiatu gryfickiego oraz 54-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Policjanci zabezpieczyli także sprzęt do nabijanie papierosów oraz gotowe opakowania i paczki do pakowania papierosów znanych marek.

Mundurowi ustalili, że uszczuplenie skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ok. 260 tys. złotych. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty posiadania krajanki tytoniowej i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi im teraz do 3 lat pozbawianie wolności oraz wysoka grzywna, a także konieczność uiszczenia należności publicznoprawnej.

Sprawa ma charakter rozwojowy. W sprawie wszczęto śledztwo.

Źródło: podkom. Zbigniew Frąckiewicz

Poprzedni artykułKolejne medale w kolekcji Edyty Bielskiej
Następny artykułNietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu