Za sprawą Artura Łąckiego – posła na Sejm RP z ziemi gryfickiej, powstał Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Bałtyku. Wczoraj odbyło się jego pierwsze posiedzenie. Inicjator mimo poważnej kontuzji uczestniczył w spotkaniu.

W środę 12 lutego br. odbyło się w sejmie pierwsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Bałtyku. Inicjatorem powstania tej komórki był Artur Łącki – poseł na Sejm RP z naszego regionu. Podczas spotkania przyjęty został regulamin Zespołu oraz harmonogram prac na pierwsze półrocze 2020 roku. Przewodniczącym Zespołu został Artur Łącki, a wiceprzewodniczącymi Dariusz Wieczorek – poseł na Sejm RP, Piotr Adamowicz reprezentujący województwo Pomorskie, natomiast trzeci wakat oczekuje na przedstawiciela Warmii i Mazur. Członkowie Zespołu mają nadzieję, że w parlamencie uda się im zrobić dużo więcej w zakresie ochrony naszego Bałtyku.

Poseł Artur Łącki podczas przelotu do Warszawy na posiedzenia komisji i sejmu, uległ wypadkowi i ma poważną kontuzję, która uniemożliwia mu swobodne poruszanie się. Na posiedzeniu Zespołu jednak był i jak mówi podczas pozostałych prac w parlamencie również będzie obecny.

ZESPÓŁ DS. OCHRONY BAŁTYKU
Artur Łącki – poseł na Sejm RP na posiedzeniu Parlamentarnego Zespółu ds. Ochrony Bałtyku.