W miniony czwartek, 27 czerwca, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low wyruszyła na podbój Europy do niemieckiego Rastede, na Mistrzostwa Europy Orkiestr Dętych, na poprawili swoje dotychczasowe dokonania i zdobyli medale! Zapraszamy do przeczytania relacji.

Zespół wyjechał z pl. Zwycięstwa w Gryficach o godz. 23.00 a na miejsce dotarł o 8.00 dnia następnego.

Red Swing Low w Rastede 2019Pierwszy dzień był dla zespołu momentem wielkiego stresu, ostatecznych prób, a w końcu pierwszej konkurencji – koncertu. Podczas niego jury konkursu mogło usłyszeć La Storie oraz Belcanto Ouverture. Rewelacyjne wykonanie przyniosło Red Swing Low złoty medal w kategorii koncert.

Red Swing Low w Rastede 2019

Sobota w Rastede jest wyjątkowa, gdyż właśnie w ten dzień odbywają się pokazy w kategorii show a co za tym idzie – zjeżdża najwięcej publiczności. Swój pokaz Phantom of the Opera Red Swing Low zaprezentowało około godz. 13.30. I tu ponownie RSL zgarnęło nagrodę za swój występ – tym razem cudowny srebrny medal. Udało się także ponownie uzyskać akredytację do udziału w Mistrzostwach Świata Federacji WAMSB w 2020 roku.

Red Swing Low w Rastede 2019

Sobota to także dzień pokazów DCE, w których w tym roku pierwsze miejsce ponownie należało do Jubal Drum & Bugel Corps, zespołu, który miesiąc temu gościł w naszych Gryficach na 10 urodzinach Red Swing Low – Gryfickich Dęciakach vol.3.

Red Swing Low w Rastede 2019

Wieczorem tego samego dnia po wielkim wejściu na plac turniejowy zespołów odbył się pokaz sztucznych ogni.

Red Swing Low w Rastede 2019

Cały weekend był dla drużyny Red Swing Low bardzo intensywny, pełen wrażeń i nowych doświadczeń, które w sposób oczywisty wpłyną na tych młodych artystów.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!