W trzebiatowskiej bibliotece, tuż po Dniu Sybiraka odbyło się spotkanie z Jadwigą Milczarczyk, mieszkanką Gryfic, wieloletnią prezeską Koła Związku Sybiraków, autorką książki „ZWYKLI – NIEZWYKLI”, historii członków rodziny pisarki, skazanych i wywiezionych w głąb dalekiej Syberii, gdzie przyszło im żyć w nieludzkich warunkach.

Spotkanie i książka to wzruszająca opowieść powstała ze wspomnień najbliższych – matki, siostry…, o wydarzeniach sprzed dziesięcioleci, ale ciągle żywych w ich sercach i pamięci, o dramatycznych losach zwykłych ludzi, a jednocześnie niezwykłych, bo umiejących zachować w tych trudnych czasach godność i człowieczeństwo. Dla wszystkich, a szczególnie młodych uczestników, była to pouczająca i poruszająca lekcja. Spotkanie zakończyły gratulacje, życzenia, kwiaty i pamiątkowe wpisy do książki z dedykacją autorki.

Organizatorzy bardzo dziękują pani Jadwidze Milczarczyk za piękne, ciepłe i refleksyjne wrześniowe przedpołudnie oraz za to co Pani Jadwiga czyni dla zachowania pamięci o ludziach i wydarzeniach o których niewątpliwie zapomnieć nie można.

Po książkę „ZWYKLI – NIEZWYKLI” Jadwigi Milczarczyk zapraszamy do Biblioteki.

Źródło: TOK D.B

A.

Poprzedni artykuł30.09.2022 – LIII sesja Rady Miejskiej w Gryficach
Następny artykułNadmorska kolejka kończy sezon przewozowy