Komunikacja międzymiastowa z Gryficami

Gryfice to największa miejscowość powiatu gryfickiego. Znajduje się tu dworzec PKS i dworzec PKP oraz stacja busów. Komunikacja międzymiastowa z Gryficami jest dość dobra. Mieszkańcy mają do wyboru różne środki transportu.

Dworzec PKS znajduje się na ulicy T. Kościuszki 70. Głównym przewoźnikiem, który oferuje przejazd autobusami jest PKS Gryfice. Przewoźnik ma w swojej ofercie zarówno krótkie trasy jak również trasy dalekobieżne.  Autobusy kursują najczęściej do Szczecina, Kołobrzegu, Pobierowa i Kamienia Pomorskiego. Tym środkiem transportu można dojechać z Gryfic również m.in. do Goleniowa, Kołobrzegu, Łobza, Nowogardu, Reska, Szczecinka, Świnoujścia, Trzebiatowa. PKS Gryfice oferuje także dojazd do miejscowości znacznie oddalonych od Gryfic jak np.: Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Koszalin, Kraków, Połczyn Zdrój, Poznań, Słupsk czy Zakopane. W czasie sezonu wakacyjnego autobusy kursują nad morze częściej dzięki czemu dojazd do miejscowości nadmorskich jest bardzo dobry.

Z Gryfic można również poruszać się busami. Stacja busów znajduje się niedaleko dworca PKS. Busy jeżdżą najczęściej na trasach Gryfice – Szczecin, Gryfice – Trzebiatów oraz Gryfice – Pobierowo.

Przez Gryfice przejeżdżają pociągi Regio – Przewozy Regionalne kursujące na trasie Kołobrzeg-Szczecin. Autobusy szynowe zapewniają szybki, bezpieczny i bezpośredni dojazd do stacji docelowej. W przypadku, gdy podróżni chcą dojechać tym środkiem transportu dalej niż do Szczecina czy Kołobrzegu, muszą się przesiąść do innego pociągu.

Rozwinięta komunikacja międzymiastowa z Gryficami umożliwia mieszkańcom i turystom dobry dojazd do wybranych miejscowości. Zarówno osoby wybierające się na wczasy nad morze, uczniowie i studenci jadący do szkoły czy osoby, które dojeżdżają do pracy mogą wybrać środek transportu najkorzystniejszy dla siebie.