Inne zabytki i atrakcje turystyczne na wybrzeżu

Park Miniatur Latarni Morskich znajduje się w Niechorzu na ulicy Ludnej. Odwiedzając to miejsce można zobaczyć miniatury wszystkich latarni morskich w Polsce. Zwiedzanie parku trwa około 45 minut.

W Parku Miniatur Latarni Morskich na turystów czekają przewodnicy, którzy oprowadzając ich po parku opowiadają historię i ciekawostki na temat obiektów. Miniatury wykonane są w skali 1:10. Oprócz miniatur latarni morskich można obejrzeć tu miniatury m.in. Katedry w Kamieniu Pomorskim, repliki armaty na Helu, dworców kolejowych oraz buczka mgłowego z wyspy Kobba Klintar. Najnowsza atrakcja to miniatura Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Oprócz zwiedzania, można tu kupić pamiątki i napić się pysznej kawy. Park otwarty jest codziennie od 10:00 do 17:00.

Motylarnia znajduje się na ulicy Polnej w Niechorzu. Jest to zadaszony obiekt, w którym znajdują się różne gatunki egzotycznych motyli z wielu zakątków świata m.in. z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Singapuru, Malezji, Meksyku czy Argentyny. Turyści odwiedzający motylarnię mogą z bliska przypatrzeć się życiu tych owadów oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na ich temat.  Motylarnia otwarta jest od weekendu majowego, codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Bajkowa chata znajduje się w Rewalu na ulicy Słonecznikowej. W tym miejscu można zwiedzić komnaty z postaciami z bajek takich jak. Królowa Śniegu, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Hrabia Drakula, Czerwony Kapturek, Pinokio. Przygotowano również warsztat  Świętego Mikołaja, komnatę czarownic oraz pokój Amesa. Atrakcja dostępna jest codziennie w godzinach 10:00 – 18:00.

Park Wieloryba znajduje się w Rewalu na ulicy Kamieńskiej. Jest to miejsce, w którym poprzez zabawę można nauczyć się wiele na temat morza. Park Wieloryba podzielony jest na cztery tzw. krainy tematyczne. Należą do nich: Bałtyk, Piraci i papugi, Potwory z głębin, Giganci z oceanów. Dostępne są także dodatkowe atrakcje takie jak: poszukiwanie skarbów z piratami, malowanie twarzy oraz pirackie pokazy magii. Park wieloryba otwarty jest w godzinach 10:00 – 19:00. Sprawdź ceny noclegów w Rewalu i znajdź okazję na tanie wakacje nad Bałtykiem

Magiczny Domek to atrakcja znajdująca się na ul. Grunwaldzkiej w Pobierowie. Magiczny domek jest to dom, w którym wszystko odwrócone jest o 180o . Domek jest w pełni umeblowany. Turyści mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy, co stanowi fantastyczną pamiątkę.

Pomnik Foki Depki znajduje się w Niechorzu, a powstał na cześć wyjątkowej foki, która upodobała sobie plażę w Niechorzu.

Foka urodziła się w 2004 r. w helskim fokarium, a następnie wypuszczono ją do Bałtyku. Bardzo często widziano ją w morskich wodach lub wylegującą się na gorącym piasku w gminie Rewal. Szczególnie często pojawiała się w Niechorzu. W latach 2005-2007 była jedyną dziko żyjącą foką w tej części Morza Bałtyckiego. Od 2007 roku nie widziano już jej.

Pomnik Rybaka powstał w Rewalu przy ulicy Saperskiej. Odlana z brązu rzeźba przedstawia postawnego mężczyznę. Rybak  powstał w nawiązaniu do tradycji miejscowości nadmorskich, w których do dnia dzisiejszego mieszkańcy zajmują się połowem ryb.