W niedzielę 13. sierpnia 2023r., na malowniczych terenach Nadleśnictwa Gryfice, odbyły się jubileuszowe zawody w biegach przełajowych Gryficka Dziesiątka 2023. Zawody, które utrudniały wysokie temperatury, wymusiły na startujących, nie tylko wymagającą rywalizację z silną konkurencją, ale również z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Wysoka temperatura, jaka w ten weekend panuje na naszym terenie sprawiła bowiem, że rywalizacja okazała się jeszcze trudniejsza, co podkreślali startujący, natomiast zdobycie miejsca na podium oraz medalu okazało się prawdziwym sprawdzianem zarówno dla ciała, jak i dla umysłu.

Podkreślmy, że 10 edycja zawodów skusiła do startu rekordową liczbę biegaczy, która przekroczyła 600 osób. Stale rosnące zainteresowanie tymi zawodami, co podkreślają organizatorzy, muszą przekonać malkontentów o popularności tego wyjątkowego wydarzenia oraz ogromnego zainteresowania biegami, jaki zauważalny jest od kilku lat na terenie naszego powiatu. Należy wspomnieć, że wśród sportowców dużą grupę stanowili również amatorzy chodu z kijkami tzw. nordic walkig, którzy również bardzo licznie stanęli na starcie, by rywalizować ze sobą na trasie 5 km. Jednak co naturalne najważniejsze okazały się biegi na dystansach 5 km oraz główny, w którym wzięło udział ponad 200 osób rywalizujących na dystansie 10 km.

Teren, na którym odbywały się zawody, jak co roku stanowi wyjątkową arenę rywalizacji. Leśne szutrowe drogi Nadleśnictwa Gryfice zapewniają wyjątkowe wyzwanie dla biegaczy. Bieg główny, który prowadził przez trasę Nadleśnictwo Gryfice – Lubin, wytyczony na tym wyjątkowym obszarze, okazał się prawdziwą próbą wytrzymałości i determinacji.

Także wysoka temperatura w trakcie zawodów była nie lada wyzwaniem dla zawodników, jednak jak przekonaliśmy się naocznie, nie zraziła ich do walki o zwycięstwo. Na mecie królowało nie tyle zmęczenie, ile uśmiech, świadczący o pokonaniu własnych słabości i osiągnięciu wyznaczonego celu.

Przedstawiamy wyniki tegorocznej jubileuszowej Gryfickiej Dziesiątki:

Kategoria Nordic Walking 5 km:
1. Tadeusz Jakimiec Klub Sportowy Husaria Szczecin
2. Robert Kowalak Nordic Sport 2021 Walka Kostrzyn
3. Marek Dołegowski z Kołczewa.
Najlepszym zawodnikiem z terenu powiatu został pan Andrzej Karolak z Trzebiatowa który skalsyfikowany został na miejscu 12.

Kategoria Nordic Walking 5 km – Kobiety:

  1. Barbara Filipowicz K.S. Victoria Potęgowo
  2. Małgorzata Masłyk Pyrzyce
  3. Elżbieta Przybył Radzionków

Kategoria Bieg na 5 km:
1. Dawid Garsin AML Słupsk
2. Grzegorz Michalak SPEC KABLE Poznań
3. Andrzej Pańko KB Hermes Gryfino
W tej kategorii najlepszym z miejscowych okazał się Kamil Hołub MLUKS Trzebiatów

Kategoria Bieg na 5 km – Kobiety:

1. Anna Hrycyk Kołobrzeg
2. Małgorzata Krynicka-Grzyb Trzebiatów
3. Paulina Wasilewska

Kategoria Bieg Główny 10 km:
1. Mateusz Gos KS Starrt Pułaski Warka
2. Dawid Garski ACM Słupsk
3. Andrzej Pańko KB Hermes Gryfino
W tej kategorii najelszy zawodnik powiatu zajął 5 miejsce był nim Artur Karcz który nieznaczenie tylko wyprzedził 6 na mecie Łukasz Uldynowicza reprezentującego Gryficka Siłe Biegową.

Kategoria Bieg Główny 10 km – Kobiety:

1. Zielińska Anna Trucht Łobez
2. Kowalczyk Kamila Wierzbicki Running Project Gorzów Wielkopolski
3. Serczyńska Anna Gorzów Wielkopolski

Pełne wyniki dla wszystkich kategorii znajdują się pod linkami poniżej.

https://www.sport-time.com.pl/competitions_files/results/wyniki%20Gryficka-10-KM%202023.pdf

https://www.sport-time.com.pl/competitions_files/results/wyniki%20Gryficka-10-KM%202023.pdf

https://www.sport-time.com.pl/competitions_files/results/wyniki%20Gryficka-10-KM%202023.pdf

Cieszymy się, że w ramach jubileuszowej edycji Gryfickiej Dziesiątki mogliśmy relacjonować to wyjątkowe wydarzenie. To bez wątpienia swoisty hołd dla ducha rywalizacji, determinacji oraz miłości do biegania. Serdecznie też gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w tej wyjątkowej przygodzie biegowej. Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji Gryfickiej Dziesiątki!

Poprzedni artykułNie zwlekaj z decyzją i weź udział w jubileuszowej edycji Gryfickiej Dziesiątki