Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu

Multimedialne Muzeum na Klifie im. Władysława Jagiełły znajduje się na ulicy Klifowej 3B w Trzęsaczu. Muzeum powstało w 2000 r., a w maju 2014 r. przeszło renowację. Jest to ciekawa atrakcja dla osób w każdym wieku!

Turyści, którzy odwiedzą Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu mają okazję przenieść się w czasie. To nie jest zwykłe muzeum. W tym muzeum nie ma klasycznych eksponatów, a zamiast nich przygotowana jest nowoczesna ekspozycja w postaci multimedialnych prezentacji z dźwiękiem i grą świateł.

W Muzeum na Klifie można poznać historię kościoła w Trzęsaczu, którego ruiny znajdują się na stromym klifie, znaczenie 15 południka, który przebiega przez Trzęsacz, legendę Zielenicy oraz walkę człowieka z żywiołem.

Muzeum posiada cztery audiowizualne sale: geograficzną, bajkową, historyczną i legendarną. Goście muzeum odwiedzają kolejno każdą z nich. Multimedialna prezentacja trwa około 25 minut.

Muzeum otwarte jest w okresie wakacyjnym codziennie od godziny 9:00 do 19:00. We wrześniu muzeum jest czynne codziennie od godziny 9:00 do 17:00. Od października do 18 grudnia turyści mogą odwiedzać muzeum od wtorku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 16:00. Od 19 grudnia do 30 kwietnia można odwiedzić muzeum grupą zorganizowaną składającą się z min. 15 osób, po wcześniejszym zarezerwowaniu wizyty. Pomiędzy 6 maja a 30 czerwca muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00 – 16:00. Muzeum zamknięte jest 1 stycznia.

Nowoczesna forma muzeum może być zachętą do zdobywanie wiedzy i ciekawą atrakcją przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, które niechętnie odwiedzają tradycyjne muzea. Lekcja historii zdobyta w Trzęsaczu pozostanie na długo w pamięci.