Podczas wakacji miejscowości nadmorskie tętnią życiem. Tłumy turystów sprawiają, że rozwija się przedsiębiorczość i kwitnie handel. Odzież, buty, kosmetyki, jedzenie, lody, tatuaże z henny, czy afrykańskie warkoczyki to tylko część oferowanych turystom produktów lub usług. Stragany z różnościami chyba najchętniej odwiedzają dzieci pragnące przywieźć do domu pamiątkę z nad morza, choć przecież powszechnie wiadomo, że turyści na wakacjach są szczęśliwi i bardziej skłonni wydawać złotówki.

Nadmorskie stragany kuszą różnorodnością mniej lub bardziej przydatnych rzeczy. Turyści znajdą tu wiele pamiątek przypominających wakacje nad morzem, do których należą min. pocztówki, muszelki, bursztyny, magnesy na lodówkę czy też parawany, które już od kilku lat wywołują wiele kontrowersji. Są też “mniej nadmorskie”, a równie dobrze sprzedające się pamiątki takie jak torebki z podobizną zwierząt, poduszki w kształcie emotikon z facebooka oraz bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży spinnery, które już okazały się tegorocznym hitem sprzedażowym.

W nadmorskiej ofercie nie brakuje też automatów do gier, zabawiających przybyłych gdy aura nie sprzyja do plażowania.

Sezon rozpoczął się już na dobre, lecz na razie tylko kalendarzowo. Miejmy nadzieję, że i pogoda na polskim wybrzeżu będzie sprzyjać, zarówno turystom, jak i przedsiębiorcom, bez których przecież nad naszym, polskim morzem byłoby tak jakoś smutno.