Uwaga, silny wiatr powraca – i to ze zdwojoną siłą! Na podstawie ostrzeżenia wydanego przez IMGW Szczecin Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o silnym wietrze na terenie 21 powiatów – w tym na terenie powiatu gryfickiego.

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami.  SMS-y są wysyłane do każdej osoby, która znajduje się na terenie objętym ostrzeżeniem.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 19.00 dnia 15 marca do godziny 6.00 16 marca.

Obowiązuje powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryfiński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki, Szczecin, szczecinecki, świdwiński, wałecki, gryficki, kamieński, kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, sławieński i Świnoujście.

Na terenie powiatu gryfickiego przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h z zachodu i północnego-zachodu.

Dla powiatu gryfickiego stopień zagrożenia oceniono na 2 w skali 3 stopniowej. Skutki takiego wiatru obejmować mogą: uszkodzenia budynków, dachów; łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia linii napowietrznych.