29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku odbywał się w zupełnie innych, nieznanych warunkach. Nikt nie wiedział, jak będzie, ile pieniędzy uda się zebrać i chyba niewielu wierzyło w to, że padną rekordy.

Wielka orkiestra ludzkich serc grała w minioną niedzielę 31 stycznia i grała wszędzie. W dużych aglomeracjach, w małych miejscowościach i w całej sieci nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami.

Orkiestra grała również w powiecie gryfickim. Wszystkie miejscowości włączyły się w to wielkie, spontaniczne granie. Wolontariusze, władze poszczególnych gmin i oczywiście mieszkańcy. Ludzie, którzy wiedzą, że ta akcja pomaga tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują.

Grano w różny sposób, morsy z powiatu w kilku miejscach pokazali, że mogą kąpać się w lodowatej wodzie i przy okazji prowadzić licytacje. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, a na dodatek licytowano przeróżne przedmioty. Ta niedziela mimo pandemii tętniła orkiestrowymi sercami i są tego wymierne efekty.

W całym powiecie gryfickim udało się zebrać 198.767 złotych.

Gryficki sztab również zgromadził pokaźna kwotę, a grały tu trzy gminy: Gryfice, Brojce i Trzebiatów. W sumie zebrano 94.888 złotych, a z podziałem na gminy:

  • Trzebiatów: 11.085 złotych
  • Gryfice: 81.046 złotych
  • Brojce: 2.756 złotych.

Gmina Płoty wcale nie była gorsza, bo uzbierała aż 47.625 złotych.

Orkiestra grająca w Mrzeżynie może pochwalić się kwotą 13.727 złotych, a w Gminie Rewal 26.438 złotych.

Gorące serca grały też w Gminie Karnice i tu zebrano 16.086 złotych.

Jak widać dla WOŚP nie ma rzeczy niemożliwych, bo podczas finałowego wieczoru padła rekordowa kwota 127.495.626 złotych i to nie są jeszcze ostatnie dźwięki tej wielkiej orkiestry.

WOŚP KWOTY
Sztab WOŚP Gryfice uzbierał 94 888,36zł.