Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza firmy z regionu do udziału w drugiej edycji programu mentorskiego. Tym razem to szansa na współpracę z uznanym twórcą strategii marketingowych i komunikacyjnych Piotrem Buckim.
Program mentorski to kolejna inicjatywa skierowana do przedsiębiorców z regionu, utalentowanych twórców, osób z innowacyjnymi pomysłami, które chcą założyć i rozwinąć działalność gospodarczą na Pomorzu Zachodnim.
– Pomorze Zachodnie to region, który wyróżnia się na tle innych regionów europejskich w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Do silnego gospodarczo Pomorza Zachodniego prowadzi droga, którą chcemy podążać razem z lokalnymi inicjatywami. Dlatego wspólnie inwestujemy w gospodarkę opartą na wiedzy, a wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców rozpoczynamy program mentorski, który z całą pewnością będzie inspiracją i wsparciem dla codziennych działań – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.
Czym jest program mentorski?
Program mentorski ma charakter bezpośrednich spotkań i kontaktów mentorów z uczestnikami. Jego zadaniem jest analiza funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz wskazywanie potencjalnych rozwiązań pojawiających się problemów, wsparcie w nawiązaniu kontaktów biznesowych, a także wskazanie możliwych kierunków rozwoju w danej branży. Sesje mentorskie w siedzibie przedsiębiorców mają pokazać pomysły dające narzędzia do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań.
Istotne w tym sposobie nauki jest to, by uczestnicy programu mogli prześledzić z pomocą mentora konkretne procesy zarządzania, organizacji pracy itp. Co pozwoli na wypracowanie nowych prawidłowo działających procesów.
Mentorką pierwszej edycji programu była kostiumografka Katarzyna Konieczka, która współpracowała z Wasted Couture. Efekty? Śmiało można powiedzieć, że firma ze Szczecina przeniosła swoją działalność na wyższy poziom, zdobywając nowych klientów. Obecnie tworzy z mentorką nową kolekcję.
– Nasze kontakty pozwoliły zyskać nie tylko dużo wiedzy technicznej, know-how, jak co się robi, ale też rozszerzyły horyzont twórczy dziewczyn z Wasted – mówiła po sesjach mentorskich Katarzyna Konieczka, podkreślając, że udało się „wyjść poza schemat”, choć też wszystkich szczegółów nie zdradza. Część to tajemnica handlowa.
Jak otrzymać wsparcie Mentora?
Uczestnikami Programu mentorskiego mogą zostać mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa z Pomorza Zachodniego, które wypełnią formularz oraz zostaną wybrane spośród wszystkich zgłoszeń przez kapitułę konkursową.
Ważne, by w formularzu zgłoszeniowym odpowiedzieć na kilka pytań, które ułatwią kapitule konkursowej programu zapoznanie się z działalnością oraz osiągnięciami danego przedsiębiorcy. Udział przedsiębiorców w sesjach mentorskich będzie uznany za pomoc publiczną de minimis. Pierwsze spotkanie z mentorem planowane jest w marcu 2023 roku.
Na zgłoszenia Urząd Marszałkowski czeka do 6 marca 2023 roku. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej biznes.wzp.pl/mentoring
Efekty współpracy między wyłonioną firmą a mentorem zostaną przedstawione podczas konferencji, która odbędzie się 26 kwietnia 2023 roku w Operze na Zamku w Szczecinie.
Piotr Bucki mentorem tej edycji
Piotr Bucki jest współtwórcą programów szkoleniowych dla startupów i konsultantów w Europejskiej Agencji Kosmicznej, ONZ i GNSSA. Strateg, researcher i badacz trendów oddanych idei copyleft i kulturze remiksu. Doświadczenie i wiedzę zdobywał realizując projekty marketingowe m.in. w Grupie Nokaut, Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym, NextData i wielu innych. Twórca strategii marketingowych i komunikacyjnych dla krajowych i zagranicznych klientów.
Zwolennik szkoleń opartych na głębokiej i szczerej analizie zasobów i kompetencji. Certyfikowany coach w obszarze Business and Executive Coaching oraz trener kompetencji społecznych. Twórca autorskich programów szkoleniowych w obszarze zintegrowanej komunikacji marketingowej, wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej oraz motywacji. Autor książek: „Porozmawiajmy o komunikacji”, „Złap równowagę” i „Viral” oraz publikacji, jego teksty ukazują się regularnie na InnPoland. Coach w Allegro, Santanderze i Nordea IT. Wykładowca i opiekun merytoryczny współpracujący z Wyższą Szkołą Bankową, Szkołą Główną Handlową i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Doradca związany z Inkubatorem Starter, Strefą Startup PPNT, GPNT, LPNT i Exea Smart Space.
Program mentorski jest realizowany w ramach projektu pt. „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Działanie 1.14 „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym”.