XXI edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego „O Sztachetkę” już za nami. Wczoraj (15 września) 10-kilometrową trasę w Płotach przebiegło 125 uczestników!

Gryfice miały w tych zawodach bardzo silną reprezentację. Jako najliczniejszy klub udekorowany został RunGryf Gryfice!

Bieg O Sztachetkę Płoty 2018
RunGryf najliczniejszą drużyną biegu „O Sztachetkę”!

Do tego klubu należy również najstarszy uczestnik biegu – pan Henryk Kwocz, uhonorowany medalem za Dorobek Życia.

Henryk Kwocz z nagrodą w biegu o sztachetkę
Henryk Kwocz uhonorowany medalem za Dorobek Życia! Fot. Stowarzyszenie Klub Sportowy RunGryf/Facebook

Pierwsze miejsce w kategorii OPEN zdobył natomiast Szymon Belgrau z Międzyrzecza z czasem 32 minuty 56 sekund. Drugi na mecie był Bartosz Zając ze Strugi. Podium zamknął Artur Pelo ze Słupska.

Wśród pań pierwsza na metę dotarła Paulina Szarzyńska ze Świebodzic. Druga w kobiecej kategorii była Justyna Romej ze Szczecina. Natomiast trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Barbara Pochranowicz z Dębna.

Najlepszym zawodnikiem z Gryfic został Dawid Garski, który zajął miejsce tuż za podium. Na miejscu 11 został sklasyfikowany Łukasz Uldynowicz, gryficzanin reprezentujący gospodarzy – MLUKS Mokasyn Płoty.

Poniżej pierwsza 30stka XXI edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego „O Sztachetkę” Płoty 2018.