Mrzeżyno to nadmorska miejscowość położona przy ujściu rzeki Regi w powiecie gryfickim, w gminie Trzebiatów. Szeroka piaszczysta plaża i szerokie możliwości spędzania wolnego czasu sprawiają, że jest to jedna z najbardziej popularnych miejscowości w tej części wybrzeża. Jej cechą charakterystyczną jest port przy ujściu rzeki Regi, który jednocześnie jest największą atrakcją turystyczną Mrzeżyna.

Co roku latem Mrzeżyno odwiedza duża liczba turystów, którzy poza opalaniem się na piaszczystej plaży mogą także pospacerować po borach bażynowych, popłynąć kajakiem czy łodzią motorową a także wędkować. W miejscowości znajdą oni także sporo miejsc gdzie będą mogli dobrze zjeść na urlopie. Pizzeria, dania domowe, fast foody i oczywiście smażona rybka, której nad Bałtykiem nie brakuje. Na każdej ulicy budka z lodami i goframi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Goście, niezależnie od odległości, muszą się zmierzyć z cenami, które przygotowali dla nich lokalni przedsiębiorcy. A te czasem zaskakują w podobnym stopniu jak pogoda nad morzem.

Mrzeżyno
Mrzeżyno

Ceny lodów w Mrzeżynie

Nad morzem prawie na każdym rogu można spotkać budki z lodami. W upalny dzień to jeden z lepszych sposobów na ochłodę. Rodzajów, smaków i dodatków jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. W Mrzeżynie cena jednej gałki zaczyna się od 3,5 zł, ale znajdą się i droższe, takie własnej produkcji i o wyjątkowych smakach. Amerykańskie i włoskie lody kręcone zaczynają się od 5 zł.

 • mały 5 – 5,5 zł
 • średni 6 – 6,5 zł
 • duży 7 – 8 zł

Jeśli chcemy zjeść lody z polewą, posypką czy bitą śmietaną musimy liczyć się z dodatkową opłatą w granicach 1,5 zł – 4 zł.

Ceny lodów w Mrzeżynie
Ceny lodów w Mrzeżynie. Lato 2019.

Ceny gofrów w Mrzeżynie

Gofry to kolejny ze specjałów oferowanych nad morzem. Za suchego gofra należy zapłacić około 4 – 5 zł, ale im większa ilość dodatków, tym bardziej kosztowny staje się zakup tego wakacyjnego przysmaku. I tak gofry z

 • bitą śmietaną 7 – 9,5 zł
 • bitą śmietaną i polewą  9 – 12 zł
 • bitą śmietaną i owocami 11- 15 zł
ceny gofrów w Mrzeżynie
Ceny gofrów w Mrzeżynie. Lato 2019.

Cena ryby smażonej w Mrzeżynie

W Mrzeżynie usytuowany jest port morski, będący jedną z baz rybołówstwa morskiego i wizytówką tej nadmorskiej miejscowości. Możemy tu najpierw odbyć rejs statkiem lub jachtem, a następnie zjeść pyszną rybę w smażalniach nieopodal. Jest to jedno z tych miejsc na mapie polskiego wybrzeża, gdzie możemy kupić świeżą rybę, prosto z porannego połowu.

Mrzeżyno
Port morski z przestrzenią dla rybaków. Lato 2019

A ile kosztuje tradycyjna rybka? Wszystko zależy od tego ile waży filet, który dostaniemy. A ten może kosztować nawet 50 zł, gdyż ceny ryb w cenniku podane są tylko za 100 g.

 • dorsz filet 7,9 – 8,3 zł
 • sandacz filet 10 – 11 zł
 • flądra tusza 5- 6 zł

Nasza rybka może być smażona, wędzona lub w panierce. Najtańsza będzie ta wędzona i tak dorsz kosztuje ok. 4,9 zł a makrela 2,9 zł.

Ceny ryby w Mrzeżynie
Ceny ryby wędzonej w Mrzeżynie. Lato 2019

Cena dań obiadowych

Nad morzem popularną formą obiadu są dania domowe jak ziemniaki ze schabowym, karkówka w sosie, kopytka z kapustą zasmażaną, naleśniki i różnego rodzaju zupy. Zapłacimy za nie od 5 zł za zupę do 25 zł za danie z ziemniakami, surówką i mięsem. W Mrzeżynie znajdziemy miejsca gdzie obiad domowy możemy zjeść za naprawdę nieduże pieniądze w granicach 5 zł – 15zł za osobę. Kiedy jedziemy nad morze całą rodziną dość ważne wydaje się to, ile wydamy na codzienne posiłki.

ceny w Mrzeżynie
Ceny dań obiadowych w Mrzeżynie. Lato 2019

Cena kawy

Podczas ciepłych letnich dni najlepiej smakuje ta mrożona z kostkami lodu, bitą śmietaną i słodkim syropem. Na urlopie najczęściej pijemy kawę dla przyjemności, czarną, białą, z bitą śmietaną czy gałką loda, no i najlepiej z kawałkiem dobrego ciasta. Cena kawy różni się dość mocno w zależności od miejsca, w którym ją wypijemy. I tak waha się ona w granicach 5 – 9 zł za espresso czy 7 – 12 zł za cappuccino. Poniżej ceny poszczególnych rodzajów kaw:

 • czarna 6 – 10 zł
 • biała 7 – 10 zł
 • latte 8 – 12 zł
 • latte smakowe 10 – 13 zł
 • kawa mrożona (z lodem, bitą śmietaną, polewą) 11 – 15,5 zł
cena kawy w Mrzeżynie
Cena kawy w Mrzeżynie. Lato 2019

Podsumowanie

Faktem jest, że ceny na wybrzeżu w ostatnich latach poszybowały w górę. Miłym wspomnieniem pozostanie gałka loda za 1,5 zł. Mimo to przybywający nad morze wciąż z uśmiechem spacerują wśród czekających na nich stoisk i barów. No bo w końcu kto nad morzem nie lubi dobrze zjeść… Tym bardziej, że połowa przez część sezonu bardziej zachęca do odwiedzania nadmorskich kawiarni, restauracji, smażalni czy barów z fast foodem.

Niezależnie jednak od cen, warto skupić się nad walorami polskiego wybrzeża, cieszyć się słońcem i długimi spacerami po plaży w fantastycznym towarzystwie.

Poprzedni artykułVI Gryficka Dziesiątka 2019 – już za 10 dni!
Następny artykułFestyn Rybny Mrzeżyno 2019 – sprawdź co będzie się działo