Na odcinku S6 Nowogard – Płoty nastąpiła zmiana organizacji ruchu – kierowcom udostępniona została druga jezdnia. Ze względu na dalsze wykonywanie robót na tym odcinku przez najbliższe 2-3 tygodnie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA obiecuje, że do końca listopada podróżnym udostępnione zostaną również Miejsca Obsługi Podróżnych tzw. MOP-y. Na razie wszelkie roboty będą wykonywane na drogach wspomagających. Jeśli zajdzie potrzeba droga tymczasowo będzie zawężana do jednego pasa ruchu.

10 października 2019 r. oddane zostały do ruchu odcinki S6 Kołobrzeg – Koszalin. Od tego czasu droga S6 stała się funkcjonalną całością. Ruch jedną jezdnią prowadzony był jeszcze na odcinku Nowogard – Płoty, który powstał w dużej mierze w śladzie dotychczasowej DK6. Uruchomienie drugiej jezdny na tym odcinku sprawia, że na całej 130-kilometrowej trasie S6 Goleniów – Koszalin funkcjonują już dwie jezdnie – podsumowuje GDDKiA.

S6
Foto: GDDKiA