W sobotę wielkie emocje przeżywały zawodniczki Klubu „Mokasyn” Płoty w Toruniu. Cztery zawodniczki brały udział w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów.

Tradycyjnie już dużo dzieje się w życiu „Mokasyna” Płoty. Jeszcze nie ochłonęliśmy po starcie w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w Rzeszowie, a tu już następna impreza mistrzowska – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, które w miniony weekend odbyły się w Toruniu.

W sobotę w rywalizacji wieloboistek uczestniczyły cztery wychowanki płotowskiego klubu sportowego. Wśród dziesięciu zakwalifikowanych zawodniczek znalazły się: broniąca tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski i brązu seniorek – Edyta Bielska, Joanna Bujarowicz oraz Martyna Konieczko i Paulina Zdzięborska. Edyta Bielska od maja ubiegłego roku startuje w barwach SKLA Sopot. Udział w mistrzostwach aż czterech wychowanek „Mokasyna” Płoty, to już jest wielki sukces klubu z niespełna czterotysięcznego miasteczka.

Natomiast Halowe MP w lekkoatletyce Edyta Bielska zakończyła z brązowym medalem i nowym rekordem życiowym w pięcioboju.

Złoty medal zdobyła zawodniczka Brdy Bydgoszcz Adrianna Sułek, bijąc rekord Polski (4860 punktów). To także najlepszy wynik w Europie w tym sezonie. Druga z wartościowym rekordem życiowym 4281 pkt. była Julia Słocka, a brązowy medal zdobyła podopieczna trenera Szymona Keclera zawodniczka „Mokasyna” Płoty Edyta Bielska (4236 pkt.).

Źródło: Mokasyn Płoty

Poprzedni artykułDziałasz na rzecz ochrony środowiska? Zgłoś się na Szczyt Ekologiczny!
Następny artykułGryfice. Konar spadł na chodnik przy Piłsudskiego