Niebawem w Gryficach odbędzie się szczególne wydarzenie. 23 czerwca rozegra się gryficka gra miejska Escape City 2019. Co to takiego? Co się będzie działo? Dla kogo jest gra? Jak wziąć udział? W tym artykule odpowiemy na te pytania.

1. Gra miejska – co to takiego?

Escape City jest grą miejska. Tego rodzaju gry w ostatnich latach popularne są w wielu miejscach świata. Ich specyfiką jest wykorzystywanie przestrzenie miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Miasto na czas rozgrywki zamienia się w wielką planszę, a grający są poruszającymi się po niej pionkami. Każdy z graczy otrzymuje mapę, na której zaznaczone są wskazówki, miejsca spotkań, czy też tzw. “martwe punkty” – miejsca, w których spodziewać się należy kolejnych instrukcji. Zadaniem graczy jest przejście z punktu A do punktu B – po drodze muszą zaś rozwiązywać różnego rodzaju zagadki, wykonywać zadania, wykazywać się sprawnościowo czy też artystycznie – tu wszystko zależy od scenariusza gry. Ten natomiast dotyczyć może wszystkiego – od historii miasta, po fantastykę. Zadania są bardzo urozmaicone – od np. rozwiązania zagadki, przez przeprowadzenie sondy ulicznej po zrobienie lalki z dostępnych materiałów. Wszystko zależy od wyobraźni twórców scenariusza.

2. Jaki jest scenariusz gryfickiego Escape City 2019?

Gryficka gra miejska odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Tegoroczna fabuła osadzona jest w 2039 roku. Po uszkodzeniu kilkunastu reaktorów jądrowych, spowodowanym niespodziewanymi emisjami słonecznego promieniowania, na ziemi zapanował chaos. Samozwańcze bojówki militarne, które przetrwały apokalipsę, opanowały terytoria budując strefy wpływu. Miasto Gryfice zostało otoczone przez bojówkę, a kontrolę nad miastem przejęli wojskowi barbarzyńcy. Tylko silniejsi oraz Ci, którzy posiadają niezbędną technologię, przetrwają. Jedynym sposobem, jaki Tobie pozostał jest ucieczka. Niestety miasto pilnują śmiercionośne drony. Zadaniem graczy będzie odnalezienie tajnego centrum dowodzenia i dezaktywacja robotów pilnujących miasta. Nie będzie to łatwe, bo droga do celu najeżona jest licznymi pułapkami…

 

 

3. Dla kogo jest gra?

Dla każdego, kto lubi dobrą zabawę, podczas której dać można (a nawet należy) upust swojej kreatywności. Dla wszystkich, którzy lubią zagłębiać się w świecie wyobraźni. Dla tych, którzy chcieliby poczuć dreszczyk emocji i przeżyć prawdziwą przygodę niejako na styku dwóch światów – tego realnego, i tego wyobrażonego.

Jeśli zaś chodzi o regulamin – zagrać może praktycznie każdy. Dzieci powyżej 13 roku życia wraz z opiekunem oraz samodzielni gracze lub grupy powyżej 16 roku życia.

4. Jak wziąć udział w gryfickiej grze miejskiej?

Aby wziąć udział w Escape City 2019, wystarczy zarejestrować się na stronie www.gryfickagramiejska.pl (jak zapewnia Organizator – sam proces rejestracji zajmuje około 1 minuty), a następnie 23 czerwca przybyć do Domu Kultury w Gryficach około godziny 10:00, by odebrać pakiet startowy.

Gracze, którzy nie zarejestrują się na stronie, również będą mogli wziąć udział w grze, jednak powinni udać się na miejsce startu (Gryficki Dom Kultury) przed godziną 11:00. Organizatorzy apelują, by rejestrować się wcześniej. Ułatwi to wydanie pakietu startowego i skróci czas oczekiwania na wydanie niezbędnych materiałów dla graczy. Ponadto, rejestracja elektroniczna pozwala zabezpieczyć odpowiednią liczbę pakietów startowych oraz niespodzianek przygotowanych dla graczy, a dzięki tym graczom, którzy dokonali rejestracji – gra może być ciekawsza i lepiej dopasowana do liczby graczy. Dlatego jeśli chcesz wziąć udział w grze, nie zwlekaj – najlepiej zarejestruj się już dziś!

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości i wzbudzić Wasze zainteresowanie tematyką gier miejskich. Dajcie znać w komentarzu na Facebooku, czy braliście udział w poprzednich edycjach gryfickiej gry. Jeśli tak – jak Wam się podobało? Czy zamierzacie wziąć udział w tegorocznej edycji? A może w tym roku wybieracie się po raz pierwszy?