Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 w sobotę, 19 września. W tym roku organizatorzy planują połączyć zamiłowanie lokalnych mieszkańców i turystów odwiedzających Gminę Rewal do wędrówek po dawnych śladach polskich osadników i uwielbienie do kultury szant.

Z tego powodu, spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 od koncertu szantowego w wykonaniu Jacka Wójcikiewicza, znanego wielbicielom szant z występów w zespole IGA’cki Band.

Główną atrakcją wieczoru będzie kino plenerowe na leżakach połączone z mini wykładami poświęconymi miejscom mającym największy wpływ na losy Gminy Rewal. Prezentowane będą archiwalne filmy przedstawiające kolej wąskotorową i jej trasy przejazdów oraz ludzi powiązanych z jej burzliwymi losami. Więcej na temat znaczenia kolei na Wybrzeżu Rewalskim do końca XX wieku opowie Ryszard Burzykowski, zajmujący się historią kolei wąskotorowej na Pomorzu Zachodnim.

Kolejnym blokiem filmowym prezentowanym na ekranie kina plenerowego będą filmy przedstawiające historię Latarni Morskiej w Niechorzu.

Więcej na jej temat opowie obecnym prezes Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich, Małgorzata Rajchowiak, znająca historie zachodniopomorskich latarń morskich od podszewki. Nie zabraknie także poczęstunku i okazji do kuluarowych rozmów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich wielbicieli historii Wybrzeża Rewalskiego!

Impreza ma charakter plenerowy. Odbędzie się na terenie posesji należącej do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

“Koleje losów w miejscach zaklęte” – 19.09.2020r. Niechorze