Gmina Gryfice złożyła trzy wnioski do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w ramach którego ogłoszono w początkach lipca nabór. Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu, jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji.

Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji, których specyfika może dotyczyć 35 obszarów.

Wnioski złożone do Programu Inwestycji Strategicznych przez Gminę Gryfice opiewają łącznie na kwotę 32.676.075 złotych. Pierwszy z nich polegać będzie na modernizacji i przebudowie ponad 10 km dróg i chodników w obrębie miasta. Mowa tu o ulicach: Armii Krajowej, Bankowa, Brzozowa, Fabryczna, Gdyńska, Koszarowa, Mała, Orkana, Piaskowa, Podgórna, Słoneczna, Spocka, Tenisowa, Wiejska, Dworcowa, Gdańska, 11 – go Listopada, 1 Maja, Nadbrzeżna, Ogrodowa, Polna, Rapackiego, Słowackiego, Sportowa, Szewska, Zdrojowa.

Drugi wniosek dotyczy dofinansowania na budowę przedszkola z oddziałami żłobkowymi w Gryficach przy ulicy Sienkiewicza, trzeci zaś Dziennego Domu Seniora przy ul. Piłsudskiego. Wkład własny Gminy Gryfice, w inwestycje o których mowa to blisko 6 mln złotych.

Przypomnijmy, że to kolejne działania podjęte przez gminę Gryfice dotyczące aplikowania o środki. W ramach naborów do Funduszu Inwestycji Lokalnych, gmina podobnie jak wszystkie samorządy w Polsce otrzymała bezzwrotną dotację o wartości 1,9 mln złotych, z przeznaczeniem na budowę przedszkola z oddziałami żłobkowymi. W pozostałych naborach złożono sześć wniosków. Aplikowano również w ramach naboru do FIL dedykowanym samorządom, na terenie których działały PGR. Niestety żaden wniosek nie otrzymał dofinansowania. Mamy więc nadzieję, że nabór w ramach Polskiego Ładu okaże się dla mieszkańców gminy pomyślny, a dzięki dotacjom gryficki samorząd będzie mógł zrealizować ważne i potrzebne dla rozwoju gminy i dobrostanu jej obywateli inwestycje.

Poprzedni artykułLampiony szczęścia a przepisy prawa
Następny artykuł23. nielegalny punkt hazardowy zamknęła KAS w tym roku