W dniach 06.02-09.02.2020r. odbył się XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Luty to również miesiąc, w którym dwa lata temu powstał Gryficki Klub Morsów “Gęsia Skórka”, była więc podwójna okazja do świętowania.

morsy gęsia skórka
XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie.

I tak, wśród sześciu tysięcy zwolenników zimnych kąpieli w Mielnie nie zabrakło grupy morsujących “Gąsek”, która z roku na rok zaskakuje nietuzinkowymi strojami biorąc udział w Paradzie i Wielkim Balu Morsów. Gryfickie Morsy przyjechały do miasteczka morsów w piątek i rozpoczęły swoją przygodę na sportowo – biorąc udział w Klubowych Mistrzostwach Biegu Morsów po Plaży, zajmując drużynowo ósme miejsce. Bieg po “kopnym piasku” w tłumie ponad dwustu biegaczy na wąskiej plaży, przy świetle księżyca do łatwych nie należy. Nie zraziło to “Gęsiej Skórki” – zważywszy, że większość morsów to aktywni biegacze – i w sobotę z rana na podwojonym dystansie – 5km, pobiegli w Śniadaniowym Biegu Morsów o Puchar Burmistrza Mielna. Pucharu nie zdobyli, ale została satysfakcja.

morsy gęsia skórka
XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie.

Po biegu morsy wykapały się w chłodnym Bałtyku, a następnie ogrzały w baliach z gorącą wodą. Na miejscu można było również skorzystać z sauny, wziąć udział w animacjach, turniejach oraz zatańczyć zumbę. Specjalną atrakcją dla nowicjuszy było pasowanie na morsa odbywające się co 30 minut oraz Pałac Morsowych Ślubów. Z tej ostatniej atrakcji w ubiegłym roku skorzystała klubowa gryficka para: Monika i Piotr. W tym roku na prawdziwy morsowy ślub w Mielnie zdecydowali się Iza i Artur – para, która zaręczyła się na zlocie w ubiegłym roku! Ach, cóż to był za ślub… chyba o takim marzy każda panna młoda…

morsy gęsia skórka
XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie.

Sobotni wieczór upłynął pod znakiem tańców i dobrej zabawy. Motywem przewodnim tegorocznego zlotu była Galaktyka, tak więc na Wielki Bal Morsów “Gęsia Skórka” udała się w “odlotowych, kosmicznych strojach”. Przy utworach zespołu Piersi morsy biesiadowały do samego rana.

morsy gęsia skórka
XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Wielki Bal Morsów.

Ostatniego dnia zlotu (po kilku godzinach snu) gryfickie “Gąski” biorą udział w Kosmicznej Paradzie Morsów: mają ze sobą nieodzowne rekwizyty nawiązujące do nazwy klubu: wannę na kółkach z napisem: GĘSIA SKÓRKA, a w niej dwie młode,”żywe” gąski: Paulę i Sandrę, które stają się jednym z głównych obiektów fotograficznych. Parada ulicami miasta odbywa się przy muzyce, oklaskach i wiwatach mieszkańców Mielna i turystów. Jest wesoło, jest kolorowo, jest kosmicznie i odlotowo…. I tak kilka tysięcy morsów ląduje wreszcie na wąskiej plaży w Mielnie, gdzie następuje punkt kulminacyjny zlotu: GALAKTYCZNA KĄPIEL. I choć pogoda lekko zawiodła, bo nie było mrozu, wszechobecne były uśmiechy na twarzach, endorfiny i pozytywna energia. Tym akcentem XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie przeszedł do historii.

morsy gęsia skórka
XVII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie.

Gryficki Klub Morsów “Gęsia Skórka” zaprasza wszystkie osoby, którym morsowanie “chodzi po głowie”. Czeka Was nie tylko super zabawa w Mielnie, ale cały zimowy sezon cotygodniowych niedzielnych kąpieli: w Rewalu o godz. 13:00 lub w Mrzeżynie o godz. 15:00. Do klubu nie trzeba się zapisywać, ani wnosić opłat.

Gęsią Skórkę znajdziecie na Facebooku

Art. Wiola Skowyra

Foto: Gęsia Skórka

Poprzedni artykułRekordy, debiuty i upadki w Szczecinie z udziałem zawodników “Mokasyna”
Następny artykułGłosuj na projekty Stowarzyszenia „Z Pomysłem”