12 stycznia 2023 roku po raz kolejny ogłoszono listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce. Ranking Perspektywy 2023 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty piąty.

W rankingu 2023 Kapituła analizowała wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200 działających w kraju) i 1185 techników (spośród 1745).

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w Rankingu Liceów 2023 licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W rankingu z naszego powiatu najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego, które zajęło 30. miejsce w województwie zachodniopomorskim (954. miejsce w Polsce) i ponownie uzyskało tytuł „Brązowej Tarczy”.

BRĄZOWE TARCZE perspektywy
Foto: LO Chrobry

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w Rankingu Techników 2023 technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W gronie 500 najlepszych techników w Polsce znalazło się Technikum Ekonomiczne w ZS im. Czesława Miłosza w Gryficach, które uplasowało się na 18. miejscu w Rankingu wojewódzkim i 401. miejscu w Rankingu Głównym Techników 2023 uzyskując znak „Brązowej Tarczy”.

Warto dodać, że Technikum Ekonomiczne w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach w roku ubiegłym również wyróżnione zostało Brązową Tarczą.

Te wyniki pokazują starania dyrektorów oraz nauczycieli, ich zaangażowanie w dbałość o wysoki poziom kształcenia. Gratulujemy.

BRĄZOWE TARCZE perspektywy
Foto: ZS im. Czesława Miłosza

 Źródło: LO Chrobry, ZS im. Czesława Miłosza

Poprzedni artykułZawodnicy Mokasyna w Kadrze Narodowej B wieloboju na 2023 rok
Następny artykułKoncert płotowskiej orkiestry pod patronatem wojewody