Historyczne dla „Mokasyna” Płoty wydarzenia miały miejsce podczas 67 Halowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które w ostatni weekend odbyły się w Toruniu.

Wśród dziesięciu zakwalifikowanych do zawodów wieloboistek znalazły się trzy zawodniczki płotowskiego klubu: Joanna Bujarowicz, Paulina Zdzięborska, Martyna Konieczko a także broniąca tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski i brązu seniorek – Edyta Bielska, która jeszcze niedawno reprezentowała „Mokasyn” Płoty. Uczestnictwo w imprezie seniorskiej aż czterech wychowanek lub reprezentantek to wielki sukces klubu z niespełna czterotysięcznego miasteczka i plon wieloletniej pracy zawodniczek i trenerów.

Wszystkie zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe i osiągnęły wysokie miejsca.

Z obecnych zawodniczek najlepiej zaprezentowała się Joanna Bujarowicz, która w Arena Toruń uplasowała się na czwartym miejscu w kategorii U23 oraz wywalczyła piąte miejsce w kategorii seniorek. Swój sukces okrasiła bardzo dobrym rekordem życiowym w skoku w dal – 5.51, rekordami w pchnięciu kulą i w biegu na 800 metrów – 2.28,65. Zawodniczka „Mokasyna” poprawiła aż o 278 punktów rekord życiowy w pięcioboju. Dla podopiecznej Szymona Keclera i pracującego z nią od trzech miesięcy Michała Lewandowskiego, to znakomity prognostyk przed sezonem letnim.

W Toruniu bardzo dobrze zaprezentowała się także Paulina Zdzięborska, która uplasowała się na siódmym miejscu w rywalizacji najlepszych w kraju seniorek. Poprawiła trzy rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach oraz rekord w pięcioboju. Nowe rekordy ustanowiła w biegu na 60 metrów przez płotki – 9,35, pchnięciu kulą – 9,33 oraz biegu na 800 metrów – 2.44, 52. Wynik pięciobojowy poprawiła o 191 punktów.

Najmłodsza w zmaganiach wieloboistek Martyna Konieczko, dla której najważniejszym celem było nabranie doświadczenia, mającego zaprocentować w przyszłości poprawiła swoje „życiówki” w pchnięciu kulą – 9.71 oraz skoku w dal – 5.05, a także „dołożyła” do swojego najlepszego wyniku wielobojowego 33 punkty.

Kolejne dwa medale do swojej kolekcji dołożyła Edyta Bielska. W rywalizacji seniorek wywalczyła trzeci brązowy medal halowych mistrzostw, a do tego wywalczyła srebrny w klasyfikacji młodzieżowców. Choć nie udało się jej obronić złota z poprzedniego roku to po kilkumiesięcznych perypetiach zdrowotnych jej „blaszki” i nowe rekordy w biegu płotkarskim, w biegu na 800metrów oraz wieloboju aktualnie podopiecznej Michała Modelskiego, są wielkim osiągnięciem. Ogółem Edyta ma na swoim koncie już siedemnaście (4 x złoto, 5 x srebro, 8 x brąz) medali Mistrzostw Polski!

Gratulujemy.

Źródło: Mokasyn Płoty

Poprzedni artykułNajlepsi uczniowie Gminy Rewal ze stypendiami
Następny artykułFerie zimowe w Gryficach