Kolejne odwołane uroczystości są koniecznością, ale smutną szczególnie dla tych uczniów, którzy w tym roku mieli przystąpić do I Komunii Świętej. „Do czasu ustania epidemii należy odwołać wszystkie pierwsze komunie święte – polecił metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

Hierarcha nakazał odwołać również wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i z ich rodzicami.

Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I komunii świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na I komunię świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę” – polecił abp Gądecki.

W Gryficach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. WOPK już otrzymały informację w librusie, że termin komunii został przesunięty.

Szanowni Państwo! W związku z zaistniałą sytuacją informuję, że Pierwsza Komunia Święta nie odbędzie się tak, jak planowaliśmy 09 maja, planujemy zrobić tę uroczystość 19 września s. Henryka.

Bezpieczeństwo jak widać jest najważniejsze i co ciekawe rozumieją to same dzieci.

Smutno mi troszkę, bo wszystkie modlitwy zaliczyłem na szóstkę i czekałem bardzo na ten dzień. Ale mamusia mi wytłumaczyła o co chodzi, dlaczego tak się stało i ja to rozumiem. Trzeba najpierw być zdrowym i bezpiecznym” – powiedział Mateusz z klasy III.

gryfice
Metropolita poznański polecił by do czasu ustania epidemii odwołać wszystkie pierwsze komunie święte.
Poprzedni artykułRząd zablokował Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy. Nie będzie pomocy województwa?
Następny artykułCo powinieneś wiedzieć o wirusie SARS CoV-2?