Iga Świątek zapisała się dziś (10.10.2020) w historii tenisa. W rewelacyjnym stylu pokonała w finale French Open Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1 i została pierwszą Polką z tytułem wielkoszlemowym w singlu.

Pierwszy set nie należał do najłatwiejszych. Iga zaczęła go od wyniku 3:0, ale zaraz po tym nastąpiło przebudzenie Sofii Kenin. Przy świetnych serwisach i kilku niewymuszonych błędach Polki Amerykanka zdobyła 3 gemy. Później było prowadzenie Igi 5:3 i kolejne kłopoty. W ostateczności jednak set należał do Świątek.

W drugim secie to Amerykanka dobrze rozpoczęła grę. Jednak Iga błyskawicznie odpowiedziała i odzyskała kontrolę nad grą. Wówczas poddenerwowana Kenin poprosiła o konsultację medyczną i opuściła kort na trzy minuty. Zaraz po wznowieniu gry Świątek raz jeszcze odebrała serwis Sofii Kenin i idąc za ciosem dotarła do historycznego sukcesu.

Iga grała dziś fenomenalnie a w całym turnieju nie straciła nawet seta. Od 28 lat nikt tak młody nie wygrał tej imprezy.

Gratulujemy!

iga świątek
Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy turniej jako pierwsza w historii Polka w singlu.