W poprzednią sobotę w Choszcznie zakończyły się rozgrywki III Ligi Szachowej. Gryficzanie grali w składzie: Tobiasz Smal, Kamil Puszkarek, Jakub Kubiak, Kazimierz Łaszewski oraz Agata Przybylska. Mimo walki do końca naszemu zespołowi nie udało się zająć miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej. Zwyciężył Solny Grzybowo przed Hetmanem Koszalin i Gryfem Szczecin. UKS Szach Gryfice zajął 4. miejsce.

UKS Szach Gryfice walczy w trzeciej lidze

W klasyfikacji indywidualnej było lepiej. Kazimierz Łaszewski – zawodnik UKS Szach Gryfice i wieloletni promotor królewskiej gry w naszym regionie, wywalczył brązowy medal na IV szachownicy!

W innym turnieju rozgrywanym w Koszalinie, którym były Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Koszalina Przedszkolaków i Szkół.

Indywidualnie zawody wygrał Marek Kwiatkowski, a drużynowo SP 9 Koszalin. Kamil Łabędzki zajął 7. miejsce i wygrał klasyfikację klas 1-3. Kuba Łabędzki był 22. i był 3. w klasyfikacji dzieci do lat 7.