W sobotę 1 października br. w Gryfickim Domu Kultury odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalno – Oświatowego 2022/2023. Rok kolejnych zamierzeń artystycznych, rok kontynuowania działalności amatorskiej twórczości artystycznej oraz planowanych wydarzeń zarówno kameralnych jak i na większą skalę.

W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele gryfickiego samorządu, przedstawiciele związków i organizacji pozarządowych, placówek oświatowych, uczestników zajęć i osób współpracujących na co dzień z Gryfickim Domem Kultury oraz reprezentacja plenerowiczów – uczestników Artystycznych Spotkań Przyjaciół 2022.

W ramach inauguracji zostały otwarte poplenerowe wystawy, fotograficzna „Po drugiej stronie chwili”- eksponowana w holu Gryfickiego Domu Kultury i plastyczna „Niewiadoma kolorowych przestrzeni” w Muzeum i Galeria „Brama” w Gryficach, które można zwiedzać do końca października.

O oprawę muzyczną spotkania zadbali instruktorzy wraz ze swoimi podopiecznymi, Aleksandra Nieszporek z zespołem wokalnym SWEETS oraz członkinie Cantores Gryfovienses – Gryficki Chór dziecięco-młodzieżowy pod batutą Pawła Antosiaka.

Poprzedni artykułObwodnica Trzebiatowa otwarta
Następny artykułRemont pirsu w Niechorzu