W dniach 25 i 26 października, w Sali Błękitnej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieci z klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Trzebiatowie.

Słowa powitania zostały wypowiedziane przez bibliotekarkę Karolinę Kurczewską oraz Marzennę Dudek. Biblioteka to miejsce zaczarowane pełne bajek baśni i niezliczonych przygód. Scenariusz uroczystości obejmował krótką inscenizację pt; „Małgosia- dziwna królewna”, występ taneczny młodzieży z grupy akrobatyczno-choreograficznej pod opieką instruktorki Liudmyły Hripichuk, egzamin dotyczący znajomości bajek oraz śpiewu piosenek i tańca.

W tych szczególnych dniach spotkano się, aby dostąpić zaszczytu pasowania na czytelnika Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej i stać się honorowymi posiadaczami karty bibliotecznej. W obecności wychowawców, gości oraz bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie dotyczące szanowania książek. Ceremonii pasowania dokonał Król – Karolina Kurczewska, wręczając laureatom dyplomy, zakładki i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki. Uśmiechy na twarzach dzieci wywołały piosenki, wiersze i akompaniament muzyczny w wykonaniu Aleksandra Bogdanowa, który w tych dniach wcielił się w postać baśniopisarza Andersena.

Uczniowie w podziękowaniu za miłe spotkanie obiecali, że będą naszymi częstymi gośćmi. Nie obyło się bez słów uznania, życzeń i prezentów oraz pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym osobom za przybycie, a współpracownikom za pomoc w oprawie muzyczno-teatralnej składają pracownicy TOK. Wszystkim „dyplomowanym czytelnikom” serdecznie gratulujemy.

Źródło: K.K.

A.

Poprzedni artykułL sesja Rady Powiatu Gryfickiego VI Kadencji
Następny artykułZarybianie Regi w Gryficach – dobra współpraca dla dobra rzeki