W sobotę 22 czerwca 2019 r. na placu Zwycięstwa w Gryficach odbyła się XV edycja Karawany Kultury, na którą zaprosili: Fundacja Benefis z Wolina i Gryficki Dom Kultury. To wydarzenie jest projektem wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników. Są to konkursy i festiwale artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych państw.

Karawana Kultury w Gryficach
W minioną sobotę w Gryficach gościła Karawana Kultury.

Od godziny 14:00 na scenie przed Gryfickim Domem Kultury mogliśmy podziwiać artystów z Polski, Białorusi, Niemiec, Włoch, Rosji, Uzbekistanu a także po raz pierwszy w Karawanie Kultury z Izraela. Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach:

  • taniec
  • muzyka instrumentalna
  • wokal estradowy

W ponad 30 grupach występujących na gryfickiej scenie mogliśmy oglądać także naszych artystów m.in. Zespół Piosenki i Ruchu Tarantule, kapelę ludową “Przepióreczki”, Zespół Tańca Ludowego “Kłosy”, żeński zespół wokalny “Sweets”.

Imprezie towarzyszyła niesamowita atmosfera twórczej radości, pełna miłych i owocnych spotkań. Festiwal był też okazją do wymiany doświadczeń artystycznych dzieci oraz instruktorów a także do zawierania nowych znajomości.

W poprzednich edycjach Karawana Kultury witała gości z różnych zakątków Świata, nawet z takich dalekich państw jak Indonezja, Azerbejdżan, Kazachstan, Bangladesz i Malezja. Projekt startował w 2004r., w ciągu 14 lat zorganizowano ponad 80 festiwali. Dzięki stałemu wieloletniemu wsparciu przez władze lokalne w ramach Karawany Kultury województwo zachodniopomorskie odwiedziło już ponad 5000 uczestników zza granicy. Wydarzenia są objęte patronatem Burmistrzów Wolina, Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów i Golczewa.