7 komputerów, monitoring i gotówkę na wypłaty dla graczy zabezpieczyła zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grożą surowe kary.

Przypominaliśmy niedawno o interwencji funkcjonariuszy KAS w Gryficach. W grudniu 2020 roku zlikwidowali oni nielegalny salon gier hazardowych w Gryficach. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 automaty do gier oraz 5 komputerów. Kolejna interwencja miała miejsce w styczniu 2021 roku.

Tymczasem w środę 31 marca 2021 r. Służba Celno Skarbowa ponownie pojawiła się w Gryficach, w tym samym miejscu na światłach.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS przeszukali lokal w centrum Gryfic. W lokalu urządzano nielegalne gry online. Zabezpieczono 7 komputerów, monitoring lokalu,  3 telefony komórkowe oraz 1200 zł w gotówce.

Zatrzymano i przesłuchano 2 osoby podejrzane o urządzanie nielegalnego hazardu. Komputery, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

kas
Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS przeszukali lokal w centrum Gryfic. Foto: KAS

Źródło: KAS