Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, jak deklarował od początku borykania się z koronawirusem,  pomaga w miarę swoich możliwości i środków, jakimi dysponuje gmina. To naprawdę konkretna pomoc i na pewno potrzebna.

Już pisaliśmy na naszym portalu o uchwałach podjętych podczas ostatniej, zdalnej sesji Rady Miejskiej, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom lokalnych przedsiębiorców i w konkretny sposób pomagają im przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.

Pierwsza z nich to uchwała w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19, która pozwala na określonych warunkach uzyskać zwolnienie z podatku od nieruchomości za: kwiecień, maj i czerwiec.

Druga dotyczy niedochodzenia należności o charakterze cywilnoprawnym, przypadających Gminie Gryfice oraz jej jednostkom organizacyjnym w stosunku do przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19 i dopełnia pakiet działań pomocowych, które Burmistrz Gryfic przygotował dla przedsiębiorców.

Poza tym już wcześniej burmistrz wspierał gryficką placówkę pogotowia ratunkowego a teraz przekazał jej zestaw 40 specjalistycznych kombinezonów ochronnych. Środki ochronne o wartości 12 tysięcy złotych zostaną wykorzystane w walce z trwającą epidemią COVID – 19. Gmina Gryfice wsparła finansowo również policję i zabezpieczyła środki na pomoc dla Gryfickiego szpitala.

XX sesja Rady Miejskiej w Gryficach: gmina pomoże przedsiębiorcom.