Organizatorzy wydarzenia zapraszają serdecznie na wernisaż wystawy Wiesławy Kurowskiej oraz Bernadety Pewniak „Kwiaty i Kobiety w malarstwie”, który odbędzie się 1 marca 2023 r. o godz. 17:00 w Sali Wystawienniczej w Rewalu przy ul. Słowackiego 1A.

Wiesława Kurowska jest prezeską Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej, Oddział Koszaliński.

Swoje umiejętności plastyczne zdobywała, rozwijała oraz doskonaliła początkowo w Ognisku Kultury Plastycznej w Koszalinie. Przez kilka lat uczęszczała na zajęcia warsztatowe z plastyki do Klubu Nauczyciela w Koszalinie. Brała czynny udział w wystawach zbiorowych Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków – Twórców. Od 1999 roku uprawia malarstwo sztalugowe olejne. Jej pasją są kwiaty. Uprawia też malarstwo marynistyczne. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz plenerach malarskich.

Bernadeta Pewniak mieszka i tworzy w pracowni malarskiej w Koszalinie. Członkini Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie oraz Związku Artystów Plastyków w Poznaniu. Tematem prac artystki są portrety, pejzaże, martwa natura i kwiaty. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach. Laureatka wielu konkursów plastycznych.

WYSTAWA REWAL

Poprzedni artykułDroga Lędzin – Trzebiatów zamknięta
Następny artykułOdprawa służb ochrony przeciwpożarowej