Infrastruktura kultury to program Ministerstwa Kultury, który ma wspierać działalność kulturalną między innymi poprzez dofinansowania. Miło jest donieść, że tym razem takie wsparcie otrzymała również gryficka orkiestra Red Swing Low.

O dofinansowanie w przedmiotowym programie mogły ubiegać się:

  • organizacje pozarządowe
  • kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne
  • państwowe instytucje kultury, w tym instytucje współprowadzone przez ministra i JST wpisane w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest minister
  • samorządowe instytucje kultury spełniające kryteria programu
  • jednostki samorządu terytorialnego spełniające kryteria programu

Celem programu jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.

Tym razem takie dofinansowanie otrzymała także gryficka orkiestra Red Swing Low. Jest to kwota 45.000 złotych rządowego wsparcia na zakup instrumentów oraz wyposażenie dla orkiestry.

Nie trzeba nikomu przypominać, że Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low Gryfice jest naszą chlubą i powodem do dumy. Swoimi znakomitymi programami zachwyca oraz promuje nasz region zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Gratulujemy serdecznie.

RED SWING LOW

Poprzedni artykułPolak medalistą Światowych Igrzysk Strażaków
Następny artykułDostały się do finału