Był to wyjątkowy i niezapomniany wyścig. We wtorek 15 września br. grupa 25-ciu osób, jadąc na wózkach inwalidzkich, rywalizowała na odcinku Mrzeżyno – Rogowo. Zawody zorganizowane przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji ze Szczecina odbyły się przy wsparciu Gminy Trzebiatów i Mrzeżyńskiego Centrum Sportu.

Każdy uczestnik wyścigu miał do pokonania dystans 9 kilometrów, jadąc w pętlach, na odcinku z Mrzeżyna do Rogowa. Uczestnicy obozu kolejny już raz uczestniczą w aktywnych warsztatach  w Mrzeżyńskim Centrum Sportu.

Malownicza trasa, odpowiednie warunki infrastruktury ścieżki rowerowej, sprzyjały rywalizacji, w której udział wzięła grupa licząca aż 25 zawodników – zarówno tych, którzy każdego dnia korzystają z wózka, oraz ich instruktorów.

To nasza kolejna wizyta w Mrzeżynie, przyjeżdżamy tu już od kilku lat i powiem szczerze, widać zmiany w infrastrukturze dla osób poruszających się na wózkach. Jeszcze kilka lat temu było wiele przeszkód architektonicznych, ale z każdym kolejnym rokiem one znikają i jest lepiej. Widać, że Mrzeżyno się zmienia. Na pewno należy nadal zwracać uwagę na zejścia dla pieszych, gdzie obniżenie krawężnika nie zawsze jest tam gdzie pasy. Są uliczki, które wymagają remontu, ale zapewne, będzie to się sukcesywnie odbywało. Brakowało zejścia na plażę bez barier i takie teraz się pojawiło w okolicach „Hotelu Zalewski”. Dzięki temu możemy także „poplażować”. Bardzo przyjazny jest Port Morski. Jest tam bardzo dobra infrastruktura, ale rura służąca do pogłębiania jest dla nas, jeżdżących na wózkach, prawdziwą przeszkodą. Przez to nie możemy wjechać na plaże i molo” – powiedział Krzysztof Lechniak, instruktor Fundacji Aktywnej Rehabilitacji

Wydarzenie zostało objęte wsparciem Burmistrza Trzebiatowa – Józefa Domańskiego oraz Mrzeżyńskiego Centrum Sportu.

Źródło: Gmina Trzebiatów