Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru zmiany kierunku ruchu, skutkiem czego było zderzenie z kierującym motocyklem tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 19 września 2020r. w jednej z miejscowości powiatu gryfickiego podejrzany kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa, wykonując manewr zmiany kierunku ruchu nie zachował należytej ostrożności  i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku  motocykliście. Podczas wykonywania tego manewru doszło do zderzenia obu pojazdów. W jego wyniku kierowca motocykla doznał złamania obojczyka i stłuczenia pośladka, które spowodowały u niego naruszenie funkcji dotkniętych narządów na okres przekraczający 7 dni.

Podejrzany (lat 74) nie był dotąd karany sądownie. W chwili wypadku był trzeźwy. W toku postępowania na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

sąd
Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.