Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS. Zabezpieczone zostały komputery wykorzystywane do gier oraz gotówka. Funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Nieoznakowany lokal znajdował się w centrum Trzebiatowa w pobliżu Straży Pożarnej. Wewnątrz pomieszczenia funkcjonariusze zastali trzech graczy i kobietę obsługującą punkt, obywatelkę Ukrainy, która została przesłuchana. Policjanci sprawdzili czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne przedmioty  i zabezpieczyli lokal.

W przeszukanym lokalu zabezpieczono osiem komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymano również monitoring, router oraz  telefon komórkowy. W lokalu znaleziono także gotówkę w kwocie 985 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspierali funkcjonariusze gryfickiej Policji.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Źródło: KAS Szczecin

Poprzedni artykułW Gryficach zapadł się chodnik
Następny artykułKasy fiskalne w myjniach samochodowych od 1 października