W siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryficach we wtorek 3 sierpnia odbyło się spotkanie dotyczące Rządowego Funduszu Polski Ład.

starostwo polski ład
Przedstawiciele władz samorządowych gmin i powiatu gryfickiego spotkali się w siedzibie powiatu. Foto: Starostwo Powiatowe w Gryficach

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych gmin i powiatu gryfickiego. Spotkanie poprowadziła Pani Anna Pawlak Regionalny Dyrektor ds. inwestycji Banku Gospodarstwa Krajowego. Obecny na spotkaniu był również Michał Jach, poseł na Sejm RP.

Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarki Krajowej.

Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji:

  • priorytet 1: 95 proc. wartości inwestycji (minimum 5 proc. udziału własnego);
  • priorytet 2: 90 proc. wartości inwestycji (minimum 10 proc. udziału własnego);
  • priorytet 3: 85 proc. wartości inwestycji (minimum 15 proc. udziału własnego);
  • priorytet 4: 80 proc. wartości inwestycji (minimum 20 proc. udziału własnego).
Poprzedni artykułPuchar Świata w Szachach. Jan-Krzysztof Duda wygrywa z Magnusem Carlsenem
Następny artykułKoncert piosenki francuskiej w Trzebiatowie