Mężczyzna w wieku 21 lat 5 lutego 2021r. dokonał przywłaszczenia należącej do pokrzywdzonej karty Banku Millenium uprawniającej do podjęcia pieniędzy z bankomatu. Powyższego czynu podejrzany dopuścił się będąc uprzednio skazany za przestępstwo podobne i po odbyciu kary powyżej 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego między innymi o to, że: w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 5 lutego 2020r. w jednej z miejscowości powiatu gryfickiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad członkiem swojej rodziny, a dodatkowo w dniu 5 lutego 2021r. działając w warunkach powrotu do przestępstwa dokonał przywłaszczenia karty bankomatowej, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk , art. 278 § 5 kk.
Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją ciotką. W toku postępowania ustalono, iż podejrzany wielokrotnie będąc pod wpływem alkoholu wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, a także groził pozbawieniem życia i zdrowia. Nadto mężczyzna w dniu 5 lutego 2021r. dokonał przywłaszczenia należącej do pokrzywdzonej karty Banku Millenium uprawniającej do podjęcia pieniędzy z bankomatu. Powyższego czynu podejrzany dopuścił się będąc uprzednio skazany za przestępstwo podobne i po odbyciu kary powyżej 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.
Podejrzany (lat 21) w przeszłości był karany sądownie.
Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. na podstawie art. 278 § 5 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy Sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.