Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec sprawcy posiadającego znaczną ilość środków odurzających, psychotropowych oraz broń palną krótką.

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec sprawcy, który w dniu 9 czerwca 2022 r. w użytkowanym przez siebie mieszkaniu, posiadał znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych w postaci 62 g marihuany, 6,5 g amfetaminy oraz 162 g substancji psychotropowej zawierającej w swoim składzie fencyklidyny. W pomieszczeniach zajmowanych przez sprawcę ujawniono także broń palną w postaci pistoletu jednostrzałowego na amunicję kalibru 9 mm.

Sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach Szczecinie zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Nadto prokurator zastosował zabezpieczenie majątkowe. Sprawca był uprzednio karany. Podejrzany przyznał się do posiadania środków odurzających i  psychotropowych, zaprzeczył swojemu sprawstwu w zakresie posiadania broni palnej.

Za zarzucony oskarżonemu czyn związany z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających, psychotropowych grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za nielegalne posiadanie broni palnej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPociągiem WOŚP na finał WOŚP. Niedzielna podróż ze Szczecina do Kołobrzegu
Następny artykułMaluch+ nabór wniosków