23 stycznia br. w Galerii Feininger Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury miało miejsce otwarcie wystawy fotografii lotniczej Mieczysława Tyburskiego “Czarne”.

Mieczysław Tyburski fotografik, pasjonat lotnictwa. Wykonuje unikatowe zdjęcia samolotów i elementów z tym związanych. To jego pasja, hobby. Uczestnik wielu pokazów, rekonstrukcji, zawodów, wszystko po to, by móc obcować z pięknem samolotów bliżej.

wystawa "Czarne" w TOK
Otwarcie wystawy fotografii lotniczej Mieczysława Tyburskiego “Czarne” w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. Foto: TOK

Wystawa to świetna okazja, by podziwiać wiele typów maszyn cywilnych i wojskowych. Na jego fotografiach znajdziemy niesamowite, ogromne lśniące maszyny, samoloty startujące, stojące na płycie lotniska, śmigłowce bojowe, detale, oraz ludzi. Często udaje się złapać emocje, skupienie pilotów. Zdjęcia wykonywane są podczas różnych warunków atmosferycznych, występują wtedy pewne ograniczenia jak i pewne korzyści. Pęd powietrza, ciepło z nagrzanego silnika, termika wpływają na jakość zdjęcia, ale często te niezbyt korzystne warunki mogą spowodować ,że wykorzystując rozmycie kształtów tworzy się coś bardziej artystycznego. Odpowiednie podświetlenie może sprawić, że uchwyci się na zdjęciu różne procesy jakie zachodzą w masach powietrza: obłoczki, smugi dymu, fale uderzeniowe…

wystawa "Czarne" w TOK
Otwarcie wystawy fotografii lotniczej Mieczysława Tyburskiego “Czarne” w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. Foto: TOK

Godziny wyczekiwania, setki, a może tysiące zdjęć, po to, by uchwycić to unikalne piękno. Pasja i miłość do lotnictwa kierują panem Mieczysławem, a o każdym zdjęciu potrafi mówić niezwykle ciekawie. Jak powiedział podczas otwarcia wystawy autor zdjęć “Pasja, hobby – nie istnieją bez osób bliskich, bez przyjaciół i znajomych. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna”.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza do Galerii Feininger.

A.Rzepecka