Nie jest to może informacja roku. Niewątpliwie jednak mocny pretendent do miana informacji stycznia. W piątek w trakcie noworocznego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low pojawiła się nieoficjalna wiadomość, że istnieje spore prawdopodobieństwo, iż gryficka młodzież otrzyma zaproszenie na Mistrzostwa Świata Orkiestr Marszowych, które pod koniec roku odbędą się w Stanach Zjednoczonych.

Na pytanie, które zadaliśmy kapelmistrzowi Krzysztofowi Malickiemu dotyczące „pogłosek” najbardziej zorientowany nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na szczęście na potwierdzenie newsa nie trzeba było długo czekać. Dziś już oficjalnie możemy przekazać Wam, że RSL dosłownie kilka godzin temu otrzymała oficjalną wiadomość z USA, która jest jednocześnie zaproszeniem do udziału w grudniowych mistrzostwach, które rozpoczną się w 27 listopada w Palm Springs w amerykańskiej Kalifornii.

zaproszenie-do-udzialu-w-ms
Zaprszenie ze Stanów Zjednoczonych dla orkiestry Red Swing Low

To ogromna szansa dla naszych dzieci -powiedział portalowi eGryfice jeden z rodziców.

Niewątpliwie problemem może być koszt takiego wyjazdu, który wg szacunków może sięgnąć 300 tys. złotych. Na tę kwotę składa się 6 dniowy pobyt na mistrzostwach, oczywiście przelot, wizy i inne nie małe w końcu koszty organizacyjne. Czego jednak nie robi się dla spełnienia marzeń. Będziemy mocno pracować by zdobyć te pieniądze powiedział Krzysztof Malicki. W najbliższych dniach zgłosimy się do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o pozwolenie na rozpoczęcie zbiórki. Będziemy też szukać innych źródeł pozyskania pieniędzy – dodał.

Na szczęście jest jeszcze dużo czasu by zebrać tę jak się dziś wydaje gigantyczną ilość pieniędzy. Mając jednak na uwadze dobro zespołu i szansę jaka przed nimi staje mamy nadzieję że uda się te kwotę zebrać. Pod koniec roku zaś mocno ściskając kciuki będziemy w napięciu oczekiwać dobrych wiadomości.

Poprzedni artykułJuż dziś finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Bałtyku
Następny artykułNoworoczna Gala Operetki z Lampką Szampana – relacja