W rozegranym w sobotę (8 sierpnia br.) spotkaniu drugiej kolejki klasy okręgowej niestety Sparta Gryfice przegrała na własnym boisku z zespołem Jantara Dziwnów 0:2 (0:2). Od początku spotkania wyraźnie lepiej dysponowany był zespół gości, który szybkimi akcjami sprawiał wiele problemów obrońcom Sparty.

W 14 minucie bardzo sprytnie rozegrany został rzut rożny przez gości z Dziwnowa i przy biernej postawie defensywy gospodarzy, po podaniu Kacperka, Ciesielski strzela celnie na bramkę Stalewskiego.

mecz sparta
W rozegranym 8 sierpnia br. spotkaniu drugiej kolejki klasy okręgowej Sparta Gryfice zagrała z Jantarem Dziwnów.

Kolejne minuty meczu to nieporadne próby przejęcia inicjatywy przez Spartę i konsekwentna gra Jantara. Dzięki temu w 22 minucie Sparta traci drugą bramkę. Rozgrywający dobry mecz skrzydłowy Jantara Kacperek, łatwo radzi sobie na lewej stronie z Siedleckim i ponownie dogrywa piłkę wzdłuż bramki do zamykającego całą akcję Żabierka.

mecz sparta

W 23 minucie boisko opuścił kontuzjowany Maciej Cymkiej, a wchodzący w jego miejsce Tomasz Wlaźlak ożywił nieco ofensywne poczynania Sparty. Po przerwie obraz gry niestety nie uległ zmianie. Sparta próbowała zmienić niekorzystny wynik, ale goście kontrolowali przebieg wydarzeń. W grze Sparty brakowało w tym spotkaniu płynności, ostatniego podania i przede wszystkim sportowej złości i agresji.

Szansa na zrehabilitowanie się już za tydzień.

mecz sparta

Sparta zagrała w składzie:

Stalewski – Zakrzewski (70′ Bednarczyk), Siedlecki (88′ Rybicki), Wołoch, Bodys (C), Jaroszewicz, Gabryś, Chołys (62′ Szczupaczyński), Pietrzak (80′ Bogusz Kacper), Bogusz Kamil, Cymkiej (23′ Wlaźlak)

Sobotni pojedynek pomiędzy MKS Sparta a Jantar Dziwnów poprowadziła trójka sędziowska:

• Sędzia główny: Piotr Barański
  • Asystent nr 1: Marek Szymański
  • Asystent nr 2: Lucjan Szefer