Bardzo ciekawe widowisko stworzyły w sobotnie popołudnie zespoły Sparty i Sarmaty. W spotkaniu 4 kolejki klasy okręgowej seniorzy Sparty podejmowali na własnym boisku niepokonany po 3 kolejkach zespół z Dobrej.

Zawodnicy gryfickiego zespołu wyszli na rozgrzewkę w specjalnie przygotowanych koszulkach z napisem „Cinek! Wracaj do zdrowia”. Był to gest solidarności z Marcinem Pietrzakiem, który w meczu z Jantarem Dziwnów nabawił się poważnej kontuzji zerwania więzadeł w kolanie.

Od pierwszych minut oba zespoły prezentowały ofensywną grę, próbując szybko otworzyć wynik spotkania. W 17 minucie Sparta objęła prowadzenie. Pewnym strzałem piłkę w bramce Sarmaty umieścił Jacek Chołys.

Goście doprowadzili do wyrównania w 30 minucie. Pomocnik Sarmaty Karol Orłowski wykorzystał bierność zawodników Sparty i kapitalnym uderzeniem z 25 metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki Tokarewicza. W 36 minucie Jacek Chołys  wygrał pojedynek fizyczny z obrońcą gości i umieścił piłkę w bramce. Ponownie Sparta objęła prowadzenie 2:1.

sparta
W sobotnim spotkaniu seniorzy Sparty podejmowali na własnym boisku niepokonany po 3 kolejkach zespół z Dobrej. Foto: MKS Sparta Gryfice

Niestety już 3 minuty później goście wyrównali i pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2.

W przerwie meczu w zespole gospodarzy nastąpiła zmiana. W miejsce Kacpra Czerskiego na boisko wszedł, debiutujący w zespole 19-letni Kamil Szlufarski, który został pozyskany z 4 ligowej Uni Racibórz.

Niestety druga połowa rozpoczęła się nie najlepiej dla Sparty, gdyż już w 48 minucie goście wykorzystali niepewną interwencję defensywy Sparty, co skończyło się golem Damiana Dzierbickiego.

Na szczęście to zadziałało mobilizująco na gryficki zespół, który uparcie dążył do wyrównania. Udało się to 70 minucie Błażejowi Szczupaczyńskiemu. Sparta poszła za ciosem i już 5 minut później objęli prowadzenie 4:3.

Do końca spotkania goście uparcie dążyli do wyrównania, a Sparta miała dwie dogodne sytuacje na zdobycie bramki.

Sparta Gryfice – Sarmata Dobra 4:3 (2:2)

• 1:0 Chołys
  • 2:1 Bogusz
  • 3:3 Szczupaczyński
  • 4:3 Szlufarski

Sparta zagrała w składzie:

Tokarewicz – Zakrzewski (65′ Hojczyk), Szczupaczyński, Wołoch, Gabryś, Jaroszewicz (C) (85′ Wachowiak), Chołys, Wlaźlak (75′ Cymkiej M.), Czerski (46′ Szlufarski), Bogusz Kamil (90′ Rybicki), Siedlecki

W najbliższą sobotę, 29 sierpnia 2020, seniorzy udadzą się do Szczecina, gdzie rozegrają mecz 5 kolejki z Arkonią. Początek spotkania 11:00.