„Spotkanie Czterech Świec”, czyli spotkanie czterech religii i kultur, których wierni zamieszkują gminę Trzebiatów na stałe wpisało się w kalendarz kulturalnych wydarzeń. W tym roku odbyło się w Pałacu nad Młynówką, w sobotę 21 stycznia.

Już po raz 27 w czytelni Pałacu nad Młynówką spotkali się wyznawcy czterech trzebiatowskich kościołów: rzymskokatolickiego, prawosławnego, grekokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego, aby wspólnie kolędować, złożyć sobie życzenia, skosztować specjalnie na tę okazję przygotowanych słodkich przysmaków – by po prostu razem świętować.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się 21 stycznia o godzinie 16:00. Spotkanie czterech świec to spotkanie różnych kultur, z których każda jest wyjątkowa pod względem stroi, potraw, języków i obrzędów. Trzebiatowski Ośrodek Kultury oraz proboszczowie Parafii Rzymskokatolickiej, Ewangelicko-Augsburskiej, Prawosławnej i Greckokatolickiej dziękują wszystkim obecnym na tym wyjątkowym spotkaniu. Podczas wydarzenia, jak co roku, zapłonęły cztery świece – symbole czterech wyznań. Tego dnia cztery religie spotkały się bez barier i uprzedzeń.

Niezwykle wzruszający jest moment wspólnego śpiewu pieśni „Podajmy sobie znak pokoju”, która niesie przesłanie tego jedynego w swoim rodzaju spotkania.

Poprzedni artykułWirtualna strzelnica w w Zespole Szkół im. Z. Herberta w Trzebiatowie
Następny artykuł200 mln zł na wsparcie podmiotów ekonomii społecznej