Organizatorzy wydarzenia zapraszają na bardzo ciekawe spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 14 listopada o godz. 16:00 w Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana. Jacek Rozenek opowie o swoim pobycie w „Leśnej Polanie” i walce o powrocie do normalności.

Gościem spotkania będzie Jacek Rozenek – aktor filmowy i teatralny, mistrz dubbingu, trener biznesu, ale przede wszystkim człowiek, który dzielnie i wytrwale zmierzył się ze skutkami udaru mózgu, opisując swoją rzeczywistość w książce.

Jakby nie patrzeć droga do stanu, który wkrótce zobaczymy zaczęła się w naszej „Leśnej Polanie”, z czego jesteśmy bardzo, bardzo dumni i której autor książki poświęcił w tej pozycji mnóstwo miejsca, czym jesteśmy zwyczajnie i po ludzku zaszczyceni. Na pomysł wywiezienia Jacka do nas wpadła Ada Biedrzyńska.

Nie brakuje w książce również wypowiedzi szeregu fachowców od tego przykrego tematu czyli lekarzy oraz przedstawicieli szeroko pojętej rehabilitacji – fizjoterapeuci, neurologopeda, czy neuropsycholog.

To są ludzie, którzy na wiele miesięcy, a nawet lat towarzyszą osobom w tym ciężkim momencie.

Należy jednak dodać, że nudy to tu nie ma. Szybka akcja. 2 godzinki czytania z tchem zapartym i wszystko wiadomo. Wiemy, gdyż czytaliśmy tuż po wydaniu.

Ta książka to nie jest przysłowiowe „pitu pitu” znanego człowieka. To wspomnienia choroby, źródła czerpania siły do codziennej – bez wyjątku – walki. To mowa o bólu fizycznym i psychicznym, o porażkach i sukcesach, krokach w przód i w tył, o utracie pracy, o samotności.

Zapraszamy Chorych i Rodziny po siłę do walki o swoje ja. Na miejscu odbędzie się również sprzedaż tej pozycji z autografem Jacka, który dziś potrafi go znowu złożyć… niedowład całkowity ręki prawej, a Jacek prawostronny. Człowiek pracujący głównie głosem-dostał w miejsce odpowiedzialne za wymowę, dykcję etc.. a teraz nam opowie to i owo – mówią przedstawiciele „Leśnej Polany”.

Jacek Rozenek

Poprzedni artykułDzień Białej Laski w Gryficach
Następny artykułKolejne dofinansowanie dla Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury