Dlaczego misie jedzą miód, ile nóg mają pszczoły, skąd się biorą jabłka? Na te i wiele innych pytań, które nurtują nie tylko dzieci, odpowiadało Stowarzyszenie „Z Pomysłem” i gość specjalny projektu Małgorzata Chabowska, która na co dzień prowadzi pasiekę Staropolska Miodziarnia.

Wiedza najmłodszych mieszkańców Gminy Gryfice na temat owadów jest wielka, ale jeszcze większe jest ich zainteresowanie światem, otaczającą przyrodą i jej ochroną.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu istotnych faktów na temat owadów i pszczół w szczególności. Ale nie na samej rozmowie się skończyło.

A tak mówią o spotkaniu jego uczestnicy:

Oglądaliśmy pszczoły i królową matkę, próbowaliśmy miód, sadziliśmy drzewa owocowe. Dobrze jest być eko.”

„Czym jest podkurzacz? Ile żyje pszczoła, jak bzyczy królowa i dlaczego nie ma korony z miodu? Dzieciaki są tak ciekawe świata, że możemy tylko trzymać kciuki za ich dalsze zgłębianie tajemnic przyrody.

Kolejne spotkania to kolejne ciekawe spostrzeżenia, kiedy pszczoły ukazują się w pokazowym ulu.

To właśnie ci młodzi ludzie będą zmieniać świat i mamy nadzieję, że takie spotkania spowodują, że będą go zmieniać we właściwy sposób. Oczywiście była z nami cały czas Małgorzata Chabowska, a piękne grafiki i tabliczki wyczarowało Shadowart. Grusze, jabłonie, czereśnie i śliwy sadziliśmy jak rasowi sadownicy, jeszcze tej jesieni gruszki znajdą się na stołach przedszkolaków, a skąd mamy? Z Centrum Ogrodniczego”.

Te wspaniałe chwile z przyrodą i jej skarbami najmłodsi mogli przeżyć dzięki Projektowi „Bee eko”, który jest współfinansowany ze środków „Programu Społecznik na lata 2019 – 2021 – Program Marszałkowski”.

Poprzedni artykułCo dalej z wodą w Gryficach?
Następny artykułZachodniopomorskie. Jeszcze pięć hybryd na Pomorzu Zachodnim