W sobotę 7 grudnia br. Mikołaj wraz ze swoimi Pomocnikami odwiedził miejscowości w Gminie Rewal. To już XI konwój, w którym Mikołaj po raz pierwszy w historii przyjechał Nadmorską Koleją Wąskotorową. W każdej miejscowości na mieszkańców czekały wyjątkowe kiermasze świąteczne i nieopisana atmosfera.

konwój mikołaja w Rewalu
Nadmorska Kolej Wąskotorowa na XI Konwoju Pomocników Św. Mikołaja.

Impreza rozpoczęła się o godz. 13:00 od warsztatów kulinarnych dla dzieci. W programie znalazły się też wspólne dekorowanie świątecznych pierniczków, czytanie bajek przez Pomocników Św. Mikołaja oraz oglądanie filmów. Była świąteczna loteria fantowa, fotobudka w dworcowym holu, a na podwórzu ogniska z kiełbaskami. Nie zabrakło świątecznych przysmaków, rozgrzewających napojów i ciast własnego wypieku. Zaś na dworcowej scenie wystąpiły chóry Amber Singers i Horyzont. Punktem kulminacyjnym wieczoru było wręczenie prezentów oraz pokaz sztucznych ogni.

konwój mikołaja w Rewalu
Pokaz sztucznych ogni w Rewalu.

Na piknik mikołajkowy na dworcu w Rewalu zaprosiły: Gmina Rewal, Sołtys i Rada Sołecka Rewala, Nadmorska Kolej Wąskotorowa, Rada Rodziców przy ZSP w Rewalu, Grupa Twórczywo oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Niechorza i Pobierowa.

Foto: Gmina Rewal