Turniej imienia znanego w Gryficach trenera oraz wychowawcy kilku pokoleń siatkarzy rozgrywany jest nieprzerwanie od 2000 roku. Sławomir Biały (1962-1999) był miłośnikiem sportu, a zwłaszcza siatkówki. Podczas studiów w Gorzowie Wielkopolskim, na kierunku wychowania fizycznego, grał w drużynie tamtejszego Stilonu.

Po powrocie do Gryfic reprezentował brygadę rakietową, jednak jego największym sukcesem była reaktywacja gryfickiej drużyny siatkarskiej, która awansowała do drugiej ligi. Sławomir Biały cały swój czas i energię poświęcał na szkolenie młodzieży, za co otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Zmarł po ciężkiej chorobie w 1999 roku. Coroczny memoriał mający na celu uczczenie pamięci Sławomira Białego w tym roku zorganizowany był w sobotę 11 lutego.

To był już XXIII Memoriał im. Sławomira Białego w piłce siatkowej pod patronatem Starosty Gryfickiego. W turnieju wzięło udział 5 zespołów: UKS 15 Szczecin, Raw Bud Szczecin, UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Familiada Kłęby oraz Przyjaciele Sławka Białego. Zespoły zacięcie rywalizowały pod siatką, gdzie nie brakowało emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. W grach eliminacyjnych do finału zakwalifikowały się ekipy Familiada Kłęby oraz UKS 15 Szczecin. W finale, po emocjonującym spotkaniu drużyna UKS 15 Szczecin pokonała 2:0 familiadę Kłęby i po raz drugi z rzędu sięgnęła po pierwsze miejsce w turnieju. Organizatorzy wydarzenia dziękują zespołom za udział w rozgrywkach oraz stworzenie jak zawsze wspaniałej atmosfery, która od lat towarzyszy Memoriałowi Sławomira Białego. W turnieju wyróżniono najlepszych zawodników w każdej z drużyn, a byli nimi: UKS 15 Szczecin – Artur Wierzbicki, familiada Kłęby – Małgorzata Kaczorowska, UKS OPP Powiat Kołobrzeski – Tomasz Kwaśniewski, Raw Bud – Marcin Fiedorowicz, Przyjaciele Sławka – Piotr Czynsz. Organizatorzy kierują również podziękowania dla sędziów sobotnich zawodów w osobach Barbary Kijowskiej oraz Karola Lewandowskiego. Puchary oraz statuetki dla drużyn wręczała przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego Agnieszka Mackojć oraz dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Rekreacji i Promocji Milena Kopytiuk.

Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

  1.  UKS Piętnastka Szczecin
  2. Familiada Kłęby
  3. UKS OPP Powiat Kołobrzeski
  4. Raw Bud Szczecin
  5. Przyjaciele Sławka.
Poprzedni artykułTydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Następny artykułProgram dla Pomorza Zachodniego z decyzją wykonawczą