Niewyobrażalna tragedia dotknęła rodziny jednego z budynków w Lewicach. Pożar wielorodzinnego domu wybuchł kilka minut po godzinie 22:00 w poniedziałek 10 stycznia br. Mieszkańcy stracili wszystko, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Z ogniem walczyły zastępy z JRG PSP Gryfice, OSP Trzebiatów, WSP Trzebiatów, OSP Gołańcz Pomorska, OSP Brojce, OSP Darżewo oraz OSP Niechorze.

Budynek mieszkalny doszczętnie spłonął. Ponadto w trakcie pożaru wybuchła butla, co doprowadziło do zawalenia się części przedniej ściany budynku. W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak pewne jest, że budynek nie nadaje się do zamieszkania, a mieszkańcy stracili cały dobytek życia.

W internecie została uruchomiona zbiórka na rzecz pogorzelców z Lewic.

Pomoc rodzinie Budników

W imieniu całej naszej Rodziny bardzo prosimy o pomoc dla naszych najbliższych.

W dniu 10.01.22r. w wyniku pożaru domu, Marianna i Marian Budnikowie, oraz Marzena, Mariusz i Kaja Buczmowie stracili wszystko – dach nad głową, rzeczy materialne, dorobek swojego życia.

Nie bądźmy obojętni w obliczu tak wielkiej tragedii, pomóżmy im stanąć na nogi. Każde wsparcie jest na wagę złota. Pamiętajcie, że dobro wraca! Liczymy na wasze dobre serca.

https://pomagam.pl/pomoc_budnikom

Rodziny, które straciły swoje domostwa potrzebują wszystkiego, co niezbędne jest do życia (meble, sprzęt AGD, pościel, koce, odzież, artykuły higieny osobistej, żywność itp.). Wszelkich informacji można uzyskać pod nr tel. 91 38 72 437 wew. 135. Organizatorzy zbiórki w imieniu poszkodowanych oraz całej społeczności dziękują za okazaną pomoc i wsparcie.

POMOC DLA POGORZELCÓW

Poprzedni artykułPowiat gryficki. Pierwsze mandaty karne na nowych przepisach
Następny artykułCuchnący dym wdziera się do mieszkań