Pandemia koronawirusa sparaliżowałam na kilka miesięcy w znacznym stopniu działania placówek kulturalnych w naszym kraju. Wiele wydarzeń i imprez zostało odwołanych, część przeniesiono w czasie. Choć większość obostrzeń została zniesiona to nadal musimy liczyć się z zagrożeniem i przestrzegać odgórnie przyjęte zasady.

Większość placówek kulturalnych wróciła już do pracy jednak z obostrzeniami. Część imprez musiała zostać odwołana. Tak jest m.in. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. Dyrektor TOK poinformowała, które wydarzenia musiały zostać odwołane. Poniżej oświadczenie Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renaty Teresy Korek.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii COVID-19 oraz niepewnymi rokowaniami co do dalszego jej rozwoju w kolejnych miesiącach, stosownie do najnowszych wytycznych dla instytucji kultury, muzeów, galerii sztuki oraz innych, wydanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w trosce o Państwa zdrowie, z ogromną przykrością musimy poinformować o odwołaniu najbliższych tegorocznych zaplanowanych imprez tj.: Festiwal “O Bursztynową Nutkę”, Trzebiatowskie Spotkania Kultur “Sąsiady”, “Trzebiatowskie Święto Kaszy”, “Pałacowe Lato Muzyczne” czy “Holi Festiwal Święto Kolorów” (istnieje możliwość przesunięcia terminów).

O możliwości zorganizowania pozostałych zaplanowanych działań będziemy informować na bieżąco.

wystawa "Czarne" w TOK
Dyrektor TOK na otwarciu wystawy fotografii lotniczej Mieczysława Tyburskiego “Czarne”. Foto: TOK
Poprzedni artykułII Bieg Gryfusia z Aqua Swim
Następny artykułKapitol Gryfice z ofertą specjalną na kręgle